Wymagane umiejętności na fotowyprawie

Wymagane umiejętności na pewno masz

Nasze warsztaty fotograficzne i fotowyprawy są otwarte dla wszystkich zainteresowanych fotografią. Mogą się jednak zdarzyć imprezy, wymagające określonej wiedzy i umiejętności fotograficznych oraz pewnej samodzielności w radzeniu sobie z fotograficznymi wyzwaniami. Przy każdym wyjeździe wskazujemy minimalny poziom umiejętności, który powinien posiadać uczestnik, aby w pełni wykorzystać oferowany program.

1. Zapraszamy wszystkich, także zupełnie “zielonych”!

Ta impreza fotograficzna przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii! Osoby zaawansowane będą miały swobodę w szukaniu kadrów podczas długich sesji, a początkujący będą mogli liczyć na pomoc i wyjaśnienia. Instruktorzy fotografii są do dyspozycji zarówno w sprawach obsługi aparatu, wyjaśniania technik fotograficznych, podpowiedzi kompozycyjnych czy instrukcji edycyjnych. Nie ma pytań zbyt banalnych, by je zadać! Jeśli nie wiesz, jak się montuje aparat na statywie, co to histogram, jak uzyskać rozmyte tło – po prostu pytaj! Można też pytać kilka razy o to samo – będziemy odpowiadać do wyczerpania – tematu albo pytającego. 🙂

2. Wskazane opanowanie podstaw

Charakter wyjazdu sprawia, że po prostu szkoda czasu na opanowywanie obsługi własnego aparatu i uczenie się podstaw ekspozycji lub też – w przypadku warsztatów edycyjnych – dowiadywanie się co to są przestrzenie barwne, jak się wywołuje RAW-a a jak skaluje zdjęcia. Czekają trudniejsze wyzwania, bardziej zaawansowane techniki, więc podstawy warto mieć już opanowane. Nadal instruktorzy fotografii są gotowi nieść pomoc i wspierać w zmaganiach, ale nie będzie dość czasu, żeby zacząć od zera i zdążyć dojść do poziomu, pozwalającego w pełni wykorzystać te warsztaty.

3. Dla zaawansowanych i samodzielnych

Fotowyprawy przeznaczone dla osób samodzielnych, radzących sobie zarówno ze sprzętem, jak i techniką, chcących pogłębić głównie zagadnienia estetyczne, popracować nad stylem czy poszukać autorskich kadrów w towarzystwie podobnych pasjonatów. Bardziej niż instrukcji i podpowiedzi należy tu się spodziewać wymiany doświadczeń, dzielenia się własnym spojrzeniem, wzajemnego inspirowania pomysłami. W trakcie takich wyjazdów niekoniecznie będą realizowane typowe spotkania warsztatowe.