Weneckie marzenie, fotowyprawa karnawałowa

Weneckie marzenie: Fotowyprawa karnawałowa

Cóż mogłoby być lepszą przygodą niż karnawał w Wenecji? Jego fotografowanie oczywiście! I to właśnie będziemy robić przez kilka zimowych dni (ale nie bardzo zimowych, to w końcu tylko wenecka zima). Końcówka karnawału to czas wyjątkowego nastroju w tym najbardziej romantycznym z miast. Pora śmiechu, tańca, radości i przebierańców, którzy chcą być fotografowani - bo przecież po to się przebrali, żeby się pokazać!

Termin:

25 lutego - 1 marca 2022, 5 dni

Cena:

3760 zł + cena przelotu ok. 1200 zł *

Uczestników:

8-16

Uczestnicy naszych wcześniejszych fotowypraw i warsztatów mają zniżkę 250 zł: cena dla Was to tylko 3510 zł + przelot.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ

Karnawał w Wenecji, fotowyprawa, warsztaty fotograficzne

Kłaść się spać i budzić się... w Wenecji 

Nasza karnawałowa fotowyprawa potrwa pięć dni. Jak pierwszego dnia dotrzemy do Wenecji, tak wyjedziemy z niej dopiero piątego: nocujemy w historycznym centrum Wenecji, w klimatycznym, tradycyjnie weneckim hotelu nad kanałem (a nawet dwoma). Hotel nosi nazwę Arlecchino, co również bardzo dobrze pasuje do tematu naszej fotowyprawy. Nie tracimy czasu na wyjeżdżanie z miasta i dojeżdżanie do niego, nie uzależniamy sesji od rozkładu jazdy tramwajów wodnych: po prostu jesteśmy w Wenecji, dzień i noc. A fotografowanie, snucie się ulicami, uczestniczenie w karnawałowej radości i napawanie się atmosferą miasta trwa tyle, ile uznamy za stosowne.

Od wschodu do zachodu i jeszcze dłużej 

W Wenecji spędzimy końcówkę karnawału, co oznacza wyjątkowo duże stężenie przebierańców na ulicach i placach tego pięknego miasta. Tematem fotowyprawy będzie więc przede wszystkim fotografia uliczna, ale nie tylko! Wcześnie rano przechodniów nigdy nie jest dużo, więc korzystając z tej chwili spokoju będziemy fotografować pustą Wenecję, przy odrobinie szczęścia - pod kolorowym niebem. Jeśli szczęścia będziemy mieć trochę więcej, może trafi się mgła, a to oznacza niesamowity, wyjątkowy nastrój w mieście na wodzie.

Wschód słońca w połowie lutego odbywa się około godziny 7 rano, a zachód około 17.50. Po zachodzie wykorzystamy jeszcze niebieską godzinę, zanim udamy się na włoską kolację.

Karnawał w Wenecji jest niesamowitym przeżyciem, ale to nie znaczy, że pozostałe atrakcje Wenecji się nie liczą! Zajrzymy na Burano sprawdzić, czy nadal jest tak kolorowe (zgadnijcie, czy będzie... ;) a w słynnych warsztatach szklarzy na Murano sprawdzimy, jak wygląda światło po przejściu przez weneckie szkło. Wenecja jest miastem o zdumiewającej historii: od osady uciekinierów, przez mocarstwo śródziemnomorskie po stolicę karnawału. Śladów tej historii będziemy wypatrywać wśród jej budynków.

Arlekin z Wenecji, karnawał, przebierańcy, wyprawa foto

Program wyjazdu

1dzień

Wylot z Polski, dotarcie do Wenecji, zakwaterowanie w hotelu Arlecchino.

Wieczorna pogawędka o fotografowaniu scen karnawałowych.


2 dzień

Poranny plener w pustej Wenecji

Śniadanie w hotelu.

Niespieszne zwiedzanie Miasta Tysiąca Kanałów ze szczególnym uwzględnieniem karnawałowych smaczków, aż do zachodu słońca

Obiadokolacja w klimatycznej restauracji 

Powrót do hotelu na warsztaty i sen


3 dzień

Polowanie na wschodzące słońce w okolicy Placu św. Marka

Śniadanie w hotelu

Wszystkie kolory weneckiego szkła czyli sesja na wyspie Murano.

Obiadokolacja w klimatycznej restauracji 

Powrót do hotelu na warsztaty i sen


4 dzień

Po wczesnym śniadaniu ruszamy na Burano, które powinno być wówczas bezludne.

Jest Karnawał, jest wystrzałowa impreza, czyli bawimy się w historycznej dzielnicy Arsenale

Obiadokolacja w klimatycznej restauracji 

Powrót do hotelu na warsztaty i sen


5 dzień

Po porannym plenerze i śniadaniu pakujemy się, jedziemy na lotnisko i wracamy do Polski

Damy z nabrzeża San Giorgio Maggiore, Wenecja, fotowyprawa

Czy to będzie trudna fotowyprawa?

Wenecja jest miastem pięknym, niedużym i... płaskim, nie licząc mostów nad kanałami, które zwykle zawierają po kilka stopni. Można ją przejść na piechotę, ale też w wiele miejsc można dotrzeć tylko na piechotę. Będziemy mieć trzydniowy bilet na vaporetto - miejscowe tramwaje wodne - więc będzie można z nich korzystać w każdej chwili. Ale i tak sporo będziemy na nogach. Chodzenie po Wenecji wygląda następująco: dwieście metrów płasko, parę stopni w górę, dwa metry płasko, parę stopni w dół, dwieście metrów płasko... i tak dalej. Nie jest to wymagające kondycyjnie, ale jednak kroków trochę się robi.

Wenecjanka przy kolumnie, Wenecja karnawał, warsztaty fotograficzne

Fotowyprawa karnawałowa z Ewą i Piotrem 

Weneckie marzenie pomoże realizować Ewa Prus. Będę z Wami podziwiać, oglądać, fotografować, patrzeć Wam przez ramię i doradzać w miarę potrzeb. Zaprowadzę gdzie trzeba, dopilnuję ustawień i dam tyle wolnej ręki, żeby Wasza kreatywność miała czas i miejsce się rozwinąć. Wieczorami pooglądamy sobie zdjęcia i pogadamy o nich, żeby następnego dnia robić jeszcze lepsze.

Cena zawiera:

transfer lotnisko - hotel - lotnisko

zakwaterowanie w pięknym hotelu w centrum Wenecji

śniadania

trzydniowy bilet na vaporetto (miejscowa komunikacja miejsko-wodna)

doradztwo fotograficzne

ubezpieczenie BP, KL i NW rozszerzone o choroby przewlekłe

opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Fotowyprawową koszulkę tematyczną

Cena nie zawiera:

 przelotu do Wenecji i z powrotem (płatne osobno)

wydatków osobistych

wyżywienia poza śniadaniami

strojów karnawałowych (nieobowiązkowe)

ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Można je wykupić dodatkowo, deklarując taką chęć przy wypełnianiu zgłoszenia poniżej. Ubezpieczenie od rezygnacji z fotowyprawy karnawałowej Weneckie marzenie kosztuje 110,92 zł, a w przypadku gdy przewidujemy możliwość rezygnacji z uwagi na chorobę przewlekłą własną lub osoby bliskiej, 166,38 zł. Dla uczestników naszych wcześniejszych wyjazdów jest to odpowiednio 103,54 lub 155,32 zł. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ

Jak się przygotować na Wenecję

Wenecja kojarzy nam się z upałami, ale karnawał jest w lutym, co oznacza, że przyda się jednak cieplejsza odzież - szczególnie w okolicach wschodów słońca. Średnie temperatury w dzień utrzymują się w okolicy 10 stopni, w nocy - tuż powyżej zera. To temperatury średnie; jeśli poświeci słońce, będzie cieplej. Może popadać, ale akurat opadów w Wenecji jest przez cały rok mniej więcej tyle samo. Pelerynkę na aparat na wszelki wypadek warto zabrać; prawdopodobnie się nie przyda, ale jakby jednak... 

Zima to sezon większych pływów, więc może się zdarzyć acqua alta: sytuacja, gdy wody zatoki wlewają się do miasta. To uciążliwość dla Wenecjan, ale wspaniała okazja dla fotografów. W takiej sytuacji przydają się kalosze, ale wysoką wodę przewiduje się w optymalnej sytuacji na kilka dni naprzód - trudno więc powiedzieć z góry, czy specjalne obuwie będzie potrzebne. Jakby co, z pewnością można je będzie nabyć na miejscu.

Warto się też na Wenecję przygotować mentalnie: zapraszamy do obejrzenia galerii weneckich fotografii, a także przeczytania relacji z fotowyprawy Weneckie Marzenie 2020.

Dama przy kolumnadzie, Wenecja, karnawał, wyprawa fotograficzna

Potrzebne dokumenty i szczepienia

Wenecja jest częścią Włoch, a co za tym idzie, należy do Unii Europejskiej. Wjeżdżamy więc na dowód osobisty, żadne szczególne szczepienia nie są wymagane, nie ma też żadnych nietypowych warunków zdrowotnych. Woda w kanałach wprawdzie czysta nie jest, ale kąpać się w niej będzie tylko blask wschodzącego i zachodzącego słońca, a nie my.


Jak przed każdą podróżą, zachęcamy aby w razie wątpliwości sprawdzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Znajdują się tam aktualne informacje o wymaganych dokumentach, szczepieniach, ostrzeżenia i przepisy celne dla każdego kraju.