Fotografia w podróży Kalejdoskop Rozmowy Fotezji

Fotografowanie w Namibii

Fotografowanie Namibii - rozmowa Fotezji

Dlaczego w Namibii najładniejsze światło jest przed wschodem słońca, dlaczego na safari należy mieć dwa aparaty, a także gdzie można zostać wylizanym przez naprawdę dużego kota… 🙂 – to tylko część tematów, które poruszamy w kolejnej edycji “Rozmów Fotezji”. Tym razem tematem są fantastyczne możliwości fotograficzne, jakie oferuje najbardziej bezpieczny i uporządkowany kraj Afryki. Film zamieszczamy poniżej.

Fotografia otwierająca artykuł powstała właśnie jeszcze w chwili, gdy słońce było poniżej horyzontu. Formalnie to jeszcze noc, ale jakie wówczas są piękne kolory od poświaty zbliżającego się dnia! Tak niezwykły kształt skał można podziwiać w okolicy góry Spitzkoppe.

Drzewa kołczanowe przed świtem, Namibia, rozmowa Fotezji o fotografowaniu w NamibiiTo zresztą nie jedyne miejsce, gdzie tak piękne światło jest w porze nazywanej “niebieską godziną” – choć w Namibii ona jest różowa! Powyżej zdjęcie z miejsca oddalonego od Spitzkoppe o blisko 800 kilometrów. Las kołczanowy na południu Namibii najpiękniej wygląda zanim jeszcze rozpocznie się dzień.

Zdenerwowany słoń, NamibiaTen słoń był zirytowany obecnością naszego samochodu i wyraźnie dał temu wyraz. Szeroko rozpostarte uszy i groźny trucht w stronę samochodu to znak, że należy się natychmiast cofnąć. Oczywiście nie dyskutowaliśmy ze słoniem, kierowca od razu wrzucił wsteczny i wycofał się na dystans, który słoń uznał za rozsądny. To jest jednak jedna z wielu sytuacji, które trafiają się na safari w parku narodowym Etosza, gdy warto mieć dwa aparatu. Na jednym aparacie powinien być teleobiektyw na “normalne” spotkania ze zwierzętami, a na drugim – zoom 24-70 mm lub 24-120 mm na te bliskie spotkania. Na zmianę obiektywu często nie ma czasu!

Antylopy na drodze w Etoszy, NamibiaA bliskie spotkania zdarzają się wcale często! Zobaczcie w jakim korku utknął podczas safari w Etoszy ten samochód!

Więcej o fotografowaniu w Namibii opowiadamy na zamieszczonym wyżej filmie. Warto też zerknąć na naszą listę najciekawszych miejsc do fotografowania w Namibii. Wszystkie te miejsca odwiedzamy i fotografujemy podczas naszych fotowypraw do Namibii – zapraszamy do wspólnego fotografowania tego fantastycznego kraju!

Piotr Dębek

Od lat fotografuję, piszę książki o fotografii i uczę fotografii podczas warsztatów i fotowypraw. Fotografia to przygoda na całe życie i dla osób w każdym wieku. Wystarczy tylko trochę chęci i wyobraźni, aby tworzyć swój świat w prostokątnych kadrach.
Więcej moich opinii można przeczytać na blogu EwaiPiotr.pl.

napisz komentarz

kliknij aby napisać komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności