Artykuł sponsorowany

Za co kochamy markę Fjallraven?

Fjällräven za co kochamy markę

Krótka historia marki Fjallraven

Historia marki Fjallraven sięga 1960 roku, kiedy to Ake Nordin założył własne przedsiębiorstwo odzieżowe. Nordin – jako zaprawiony harcerz – od młodości był zafascynowany skandynawską przyrodą. Szukał sposobu, aby ułatwić innym korzystanie z jej uroków, dlatego wpadł na pomysł stworzenia odzieży i akcesoriów turystycznych. Od początku istnienia marki w projektach Nordina można było dostrzec zamiłowanie do przyrody. Samo logo brandu – będące obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych – przedstawia wizerunek uroczego lisa zwiniętego w kłębek. Jednak oczywiste nawiązania do natury to nie jedyny powód, dla którego kochamy szwedzkie przedsiębiorstwo. Prawdziwy boom na markę rozpoczął się w 1978 roku, kiedy Ake Nordin przedstawił światu plecak Fjallraven Kanken. Nordin chciał w ten sposób zachęcić szwedzkich nastolatków, by porzucili niewygodne torby na jedno ramię i zadbali o swoje kręgosłupy. Skutek? W pierwszym roku od wypuszczenia na rynek Kankena przedsiębiorstwo sprzedało jakieś 600 plecaków. W kolejnym roku liczba ta przekroczyła 1000. Obecnie plecak Fjallraven Kanken to dodatek uwielbiany właściwie na całym świecie.

Oryginalna kolorystyka i unikalne wzornictwo, czyli skandynawski styl w najlepszym wydaniu

Śmiało można powiedzieć, że marka Fjallraven to coś więcej niż zwykły producent funkcjonalnych ubrań i dodatków. Propozycje szwedzkiego przedsiębiorstwa wyróżniają się między innymi oryginalną kolorystyką. Zarówno kultowy plecak Kanken, jak i odzież Fjallraven występują w szerokiej gamie barw, których na próżno szukać w innych markach outdoorowych. Brand w doskonały sposób dowodzi, że ubrania trekkingowe to nie tylko czerń, szarość i brąz! Niedawno Fjallraven zaczął zapraszać do współpracy szwedzkich artystów, co zaowocowało powstaniem plecaków, które przypominają prawdziwe dzieła sztuki! Unikalne wzornictwo produktów Fjallraven to kolejna zaleta, która przyciąga miłośników niestandardowych elementów garderoby. Charakterystyczny plecak czy kolorowa czapka będą doskonałym uzupełnieniem wysokiej jakości kurtki puchowej, na przykład dostępnej tutaj: https://sklep.jack-wolfskin.pl/kobieta/kurtki/kurtki-puchowe-damskie.html.

Fjallraven – niespotykana jakość od przeszło pół wieku

Już od samego początku swojej działalności marka Fjallraven zasłynęła wyjątkową jakością, która jest tak istotna w akcesoriach i odzieży outdoorowej. Zwolennicy brandu przekonują, że jego produkty są praktycznie niezniszczalne. Na przykład plecaki Kanken są tworzone z wodoodpornego materiału Vinylon F, który sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Zaawansowane technologicznie, trwałe i dobre gatunkowo materiały sprawiają, że akcesoria i ubrania od Fjallraven są wprost idealne do rozmaitych aktywności outdoorowych. Trudno się temu dziwić. Założyciel marki jako nastolatek wybrał się w podróż po mroźnej, dzikiej Laponii, toteż trudy outdooru były mu znane od podszewki. O niezawodnej jakości produktów Fjallraven dobitnie świadczy fakt, że towarzyszyły one członkom Skandynawskiej Ekspedycji na Grenlandię w 1966 roku. Oczywiście, w parze z wybitną jakością idzie także wysoka cena. Z pewnością jednak przekonasz się, że propozycje Fjallraven są warte każdej złotówki!