Artykuł sponsorowany

Jak samemu stworzyć kartkę? Kreatywne DIY

Wyjątkowa okazja jak urodziny, imieniny czy rocznica ślubu wymaga pięknej oprawy. W dowód miłości i wdzięczności podaruj swoim najbliższym własnoręcznie przygotowaną kartkę z podziękowaniem. Oto kilka pomysłów na to jak samemu stworzyć unikatowy egzemplarz.

Kartka z podziękowaniem – wybór kolorystyki

Każda ręcznie robiona kartka z podziękowaniem wymaga indywidualnego podejścia. Utarło się jednak, że poszczególne okazje bezpośrednio wiążą się z określoną stylistyką i motywami. Przejdźmy zatem do wyboru barw, z jakich powinien składać się nasz gotowy projekt.
Jedną z najczęściej tworzonych prac jest personalizowana kartka ślubna. Jeśli zamierzasz ją przygotować, postaw na ponadczasową klasykę i wybierz papier utrzymany w jasnej kolorystyce. Może to być biel, beż i krem, choć dobrym wyborem jest również jasny błękit i pudrowy róż.
Kartki z okazji chrztu, czyli projekty dla najmłodszych to prace utrzymane w pastelowych odcieniach. Róż dla dziewczynki, błękit dla chłopca, a także uniwersalne kolory jak jasna szarość, słoneczny żółty czy mięta.
Święto zakochanych, czyli Walentynki kojarzą nam się z czerwienią. Właśnie taka powinna być kartka walentynkowa, choć możesz wzbogacić ją o elementy w kolorze złota, miedzi lub srebra.
Z kolei kartka z życzeniami na Boże Narodzenie to połączenie zieleni i czerwieni, bieli i czerwieni z dodatkiem purpury, złota i srebra.

Przegląd ozdób na kartkę DIY

Masz w sobie odrobinę malarskiego ducha? Zamiast gotowych ozdób dostępnych w sklepach papierniczych sięgnij po kredki i ołówek i stwórz unikatową grafikę. Piękno kartki bożonarodzeniowej podkreśli choinka z prezentami, bałwan, zimowy pejzaż czy święty mikołaj z workiem prezentów. Okres Wielkanocy to czas, który kojarzy się nam z kolorową pisanką, zajączkiem, czy żółtym kurczakiem.
Uśmiech na twarzy obdarowanej osoby wywoła też przyklejona dekoracja. Może to być koronka, jeśli tworzysz kartkę z okazji walentynek czy rocznicy ślubu. Zielone listki, sztuczne gałązki czy wysuszone plastry pomarańczy – to doskonałe dodatki do kartek świątecznych.
Jakie jeszcze ozdoby możesz dodać do swoich prac? Świetnym pomysłem są drewniane scrapki, które możesz pomalować farbami. W ostatnim czasie popularnością cieszą się kwiaty z foamiranu. To rodzaj miękkiej pianki, z której można wykrawać dowolne kształty.
Do swoich prac możesz wykorzystać również ekologiczne ozdoby, które znajdziesz w domu. To skrawki niepotrzebnych materiałów, firanek czy ziarenka kawy i pieprzu.

Niezbędne akcesoria do stworzenia kartki DIY

Masz już papier i ozdoby? Teraz czas na skompletowanie przydatnych akcesoriów. Do stworzenia własnoręcznie kartki niezbędne będą ostre nożyczki. Dzięki nim wytniesz nawet najbardziej skomplikowany kształt ozdoby. Zaopatrz się również w klej. Do papieru i tektury najlepsze są kleje introligatorskie.
Proponujemy Ci również zestawy stempli, pudry, brokaty, gilotynę do papieru oraz kopertę, w której umieścisz gotową kartkę z podziękowaniami. Kto wie, może jej przygotowanie sprawi Ci tak wielką radość, że stanie się to Twoją pasją, a nawet źródłem dochodów.

promocja

Jeśli jesteś zainteresowany publikacją materiałów promocyjnych, skontaktuj się z nami.

napisz komentarz

kliknij aby napisać komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności