Adam Krypel - droga mleczna nad Tenerife National Park, fotorelaks, wyprawa fotograficzna, astrofotografia, warsztaty fotograficzne, Teneryfa

Gwiazdy nad Teneryfą - astrowarsztaty i relaks

Zapraszamy na wyjazd w zupełnie nowej formule. Nocą będziemy fotografować krajobrazy, oczywiście z niebem w roli głównej, pozostawiając uczestnikom za to pierwszą połowę dnia na wypoczynek, kapiel w oceanie, czy shopping. Wszystko to na Teneryfie - jednej z najpiękniejszych wysp, wchodzącej w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Po porannej regeneracji zapraszamy na zajęcia warsztatowe, na których uczyć będziemy różnych technik fotografowania nocnego nieba oraz obróbki zebranego materiału.

Oprócz nocnych gwiazd fotografować będziemy gwiazdę dzienną, szczególnie podczas jej zachodu, a jednego popołudnia uczestnicy będą mieli możliwość w jej świetle poćwiczyć fotografię portretową z kolejną gwiazdą, tym razem lokalną modelką. Ponieważ dni na Teneryfie do krótkich nie należą, nie pozwolimy nawet na ułamek nudy, bo naszą pasją jest także sama Teneryfa.

Termin:

15 - 22 kwietnia 2023, 8 dni

Cena:

1385 euro + przelot (ok. 1700 zł) *

Uczestników:

5-12

Uczestnicy naszych wcześniejszych fotowypraw i warsztatów mają zniżkę 50 euro. Cena dla Was to 1335 euro.

Dlaczego liczymy w euro i jak to wpłacać?

Cenę tej fotowyprawy podajemy w euro, ponieważ jej koszty również płacimy w euro. Hotele, przewozy, bilety - to wszystko opłacamy w walucie. Cena podana w euro, a nie w złotówkach, gwarantuje, że nie pobierzemy od Was mniej niż wynosi koszt imprezy... ani więcej.

Wpłat można dokonywać na dwa sposoby:

  1. Przeliczać sobie wysokość zaliczki w euro na złotówki po kursie sprzedaży NBP z danego dnia, a wynik, w złotówkach, wpłacać na nasze konto złotówkowe: 86 2530 0008 2053 1055 8271 0001

  2. Wpłacać sumę wyrażoną w euro na nasze konto w euro (59 2530 0008 2053 1055 8271 0002), niczego nie przeliczając. Osoby, które same posiadają konto w euro, mogą to robić prostym przelewem; pozostali mogą np. korzystać z serwisów typu Cinkciarz.pl, gdzie można zlecać przelewy międzywalutowe po bardzo dobrym kursie.

Proszę w żadnym wypadku nie wpłacać złotówek na konto euro ani euro na konto złotówkowe, nawet jeśli bank to umożliwia! W takim przypadku Wy wpłacilibyście więcej niż trzeba, my dostalibyśmy mniej niż trzeba, i tylko bank byłby zadowolony.

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do wpłat, prosimy o kontakt - pomożemy.


WOLNE MIEJSCA!

GWIAZDY JUŻ SIĘ KRĘCĄ!

Startrails nad Teneryfą, warsztaty fotograficzne, Dorota Duda, astrofotografia, gwiezdne smugi

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o astrofotografii


Fotograficznym motywem tego wyjazdu jest astrofotografia. Adam Krypel, doświadczony fotograf nocnego nieba, będzie prowadził dla uczestników warsztaty, prezentując techniki fotograficzne oraz zastosowanie specjalistycznego sprzętu służącego do fotografowania gwiazd. Instruktor będzie miał do dyspozycji teleskop astronomiczny, który zanim zostanie zmieniony w obiektyw aparatu, pozwoli na naoczne zapoznanie się z planetami naszego Układu Słonecznego oraz obiektami głębokiego nieba, takimi jak mgławice, galaktyki, gromady gwiazd, a przy odrobinie szczęścia także komety. Podczas nocnych sesji przy wulkanie Teide będzie używany teleskop i rotator, aby zaprezentować bardziej zaawansowane techniki astrofotografii, ale uczestnicy tej wyprawy zostaną zaznajomieni z technikami, które oprócz aparatu z szerokokątnym obiektywem i statywu, nie wymagają specjalistycznego sprzętu astronomicznego. Zebrany materiał będzie można obrobić pod nadzorem Adama podczas dziennej części warsztatów.

Plaża Wysp Kanaryjskich, z drona, fotorelaks

Astrowarsztaty a fotowyprawa

Gwiazdy nad Teneryfą to wyjazd turystyczny łączący fotografowanie nocnego nieba z wypoczynkiem. Warsztaty fotograficzne skoncentrowane głównie na astrofotografii odbywać będą się popołudniami, a sesje fotograficzne pod gwiazdami w nocy, ale następnego dnia będzie można się wyspać i odpocząć. W tej formule znacznie mniej jest jeżdżenia i chodzenia, a w ciągu dnia znajdzie się czas na kąpiel w oceanie lub hotelowym basenie. Tutaj uczestnicy nie będą zrywali się przed świtem na wschody słońca, natomiast będą kładli się spać o świcie.

Adam Krypel - Santiago del Teide, droga mleczna, warsztaty fotograficzne, fotorelaks, wyprawa, nocna fotografia
Wulkan Teide, Teneryfa, warsztaty fotograficzne

Program wyprawy

1 dzień

Przelot z Polski na Teneryfę, przejazd do hotelu. Kolacja oraz wieczór integracyjny, podczas którego grupa pozna siebie nawzajem oraz swoich instruktorów fotografii.


2 dzień

Czas na pierwsze spotkanie warsztatowe wprowadzające do fotografii nocnej - ustawianie ostrości, wykorzystanie reguły 500, technika startrails, techniki fotografowania drogi mlecznej przy użyciu montażu i bez montażu. W ciągu dnia pojedziemy oglądać i fotografować okolice wulkanu Teide - zwiedzimy miejsca, w których później ( w nocy) realizować będziemy sesje fotograficzne. Zjeżdżamy na wybrzeże na kolację, a po przerwie wracamy na płaskowyż Teide na pierwszą sesję astrofotografii.


3 dzień

Tego dnia odsypiamy zarwaną noc i regenerujemy siły, zażywamy kąpieli w oceanie, a po południu wjedziemy kolejką na szczyt wulkanu Teide, aby podziwiać niesamowite widoki z najwyższego miejsca na Teneryfie.

4 dzień

Pierwsza połowa dnia należy do Was - plaża, basen, relaks. Następnie zapraszamy na spotkanie warsztatowe na temat metod edycji zdjęć nocnego nieba oraz zaawansowanych technik fotografowania gwiazd. W nocy po raz drugi wjeżdżamy na płaskowyż pod Teide aby sfotografować wschodzącą Drogę Mleczną. Powrót do hotelu przed świtem.  


5 dzień

Poranne odsypianie nocnej sesji (budzik się przyda, żeby nie zapomnieć o śniadaniu!). Po południu ćwiczenia z fotografii portretowej - sesja z lokalną modelką na plaży. Tym razem przydadzą się dłuższe obiektywy typu 85mm i więcej.

6 dzień

Tego dnia zaplanowaliśmy wycieczkę na drugą stronę wyspy. Po śniadaniu przejazd do Santa Cruz i spacer po La Lagunie - malowniczej najstarszej części miasta. Zajrzymy też do Parku Narodowego Anaga.

7 dzień

Po śniadaniu zapraszamy na warsztaty - pod okiem Adama i Doroty obrabiać będziemy zdjęcia nocnego nieba, a po południu udamy się do baru (ze świetnym punktem widokowym) w drodze do spektakularnej plaży Los Gigantes, gdzie sfotografujemy zachód słońca. W nocy ostatni już wyjazd na płaskowyż pod wulkanem Teide na ćwiczenia z astrofotografii.

8 dzień

Rano ostatnia kąpiel w morzu, śniadanie, pakowanie i zakupy pamiątek. Wczesnym popołudniem wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.Adam Krypel - Montana Rojaz, astrofotografia, wyprawa, Teneryfa

Czy to będzie trudna wyprawa?

Jeśli jesteś nocnym markiem, to będzie to dla Ciebie bułka z masłem. Na nocne plenery pod Teide (i wszystkie inne podane w programie plenery) uczestnicy zostaną dowiezieni minibusem, nie są planowane żadne wspinaczki, trudne przejścia ani trekingi. Warto wiedzieć, że równina pod wulkanem Teide, na której będzie się odbywała większość nocnych sesji położona jest na wysokości 2000 m n.p.m., a kolejka dowozi turystów do górnej stacji na wysokości 3550 m n.p.m. .

Wulkaniczna równina pod Teide, Teneryfa

Gdzie będziemy mieszkać

Podczas astrofotograficznej wyprawy na Teneryfę będziemy mieszkać w komfortowym hotelu 4*, w dwuosobowych pokojach z łazienkami. Hotel położony jest przy plaży. W cenie wyjazdu są codzienne śniadania i obiadokolacje.

Teneryfa z Dorotą i Adamem 


Waszymi przewodnikami i instruktorami fotografii będą Dorota Duda oraz Adam Krypel. Przygotują Was pod kątem teoretycznym i praktycznym do astrofotografii, a także będą się Wami opiekowali podczas eksploracji Teneryfy.

Dorota Duda - menedżerka i marketingowiec z wykształcenia i zawodu, z pasji fotografka i podróżniczka. Mówi o sobie, że kocha gwiazdy, dlatego najbardziej lubi fotografować nocne niebo i kobiety, a jej motto życiowe to "sky is the limit". Uważa, że każdy niezależnie od wieku może spełniać swoje marzenia. Odważnie idzie przez życie, a swoim optymistycznym podejściem inspiruje innych.

Adam Krypel - swoją astrofotograficzną edukację rozpoczął pod okiem astronoma z Planetarium Centrum Kopernika, a pasja do fotografowania nocnego nieba skłoniła go rok temu do przeprowadzki na Teneryfę. Wraz ze zdobyciem wiedzy i doświadczenia zaangażował się w popularyzację astronomii podczas zorganizowanych obserwacji i warsztatów. Jak sam mówi: "każda bezchmurna noc jest kolejnym krokiem w rozwoju mojej pasji, która wymaga nieustannego zdobywania doświadczenia i ulepszania technik rejestracji po to, aby docierać do coraz bardziej wymagających obiektów i z coraz większą precyzją je prezentować".

Kanaryjska plaża, zachód słońca

Cena zawiera:


transfer lotnisko - hotel i hotel - lotnisko

transport busem na Teneryfie zgodnie z programem


7 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami w hotelu 4*

7 śniadań i obiadokolacji

wjazd kolejką linową na wulkan Teide

wszystkie wstępy objęte programem

udział w warsztatach oraz doradztwo fotograficzne

opiekę przewodnicką

ubezpieczenie KL, NW oraz bagażu

opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy


Cena nie zawiera:

 przelotu na Teneryfę i z powrotem (płatne osobno)

wydatków osobistych i napiwków

wyżywienia poza wymienionym i napoi do posiłków
ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Można je wykupić dodatkowo, deklarując taką chęć przy wypełnianiu zgłoszenia poniżej. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu.

WOLNE MIEJSCA

GWIAZDY NA CIEBIE CZEKAJĄ!

Fotorelaks na Teneryfie - jak się przygotować

Do fotografowania gwiazd wystarczy aparat z szerokokątnym obiektywem i statyw. Jeśli ktoś dysponuje montażem paralaktycznym to oczywiście warto go zabrać, ale nie będzie on niezbędny. Do sesji plażowej z modelką przydatny będzie obiektyw portretowy lub uniwersalny zoom 24-70 mm lub 24-100 mm. Miłośnicy kwiatów i interesujących detali mogą zabrać obiektyw do makro, fani ptaków - teleobiektyw. Do tego oczywiście odpowiedni zapas kart pamięci oraz akumulatory do aparatu (na nocne sesje warto mieć co najmniej dwa akumulatory!). Przydatny będzie pilot lub wężyk zdalnego wyzwalania. W hotelu będzie można codziennie podładować akumulatory, gniazdka są takie same jak w Polsce.


Warto oczywiście zabrać kostiumy kąpielowe, kapelusze i krem przeciwsłoneczny na część wypoczynkową, ale też ciepłe ubranie, rękawiczki i czapkę na sesje z gwiazdami. Na wysokości 2000 metrów w nocy temperatury są bliskie zera!

Tęcza na plaży na Teneryfie

Potrzebne dokumenty i szczepienia

Teneryfa należy do Hiszpanii, więc stanowi część Unii Europejskiej. Wjeżdżamy więc na dowód osobisty, żadne szczególne szczepienia nie są wymagane, nie ma też żadnych nietypowych warunków zdrowotnych.


Jak przed każdą podróżą, zachęcamy aby w razie wątpliwości sprawdzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Znajdują się tam aktualne informacje o wymaganych dokumentach, szczepieniach, ostrzeżenia i przepisy celne dla każdego kraju.