Dolina Baryczy, fot. Staszek Dul

Jelenie i żurawie w Dolinie Baryczy - wyprawa przyrodnicza

Poranne wyjścia na rykowiska jeleni i wieczorne plenery na zlotowiska żurawi to nasza propozycja na pięć jesiennych dni w Dolinie Baryczy. To największy rezerwat przyrody w Polsce, można tu zaobserwować przeszło 300 gatunków ptaków, a liczymy też na jelenie, dziki, wydry, może nawet wilki.

Termin:

18 - 22 września 2024, 5 dni

Cena:

2140 PLN

Uczestników:

6-18

Uczestnicy naszych wcześniejszych wypraw mają zniżkę 100 zł. Cena dla Was to 2040 PLN.

WOLNE MIEJSCA

POŚPIESZ SIĘ ZANIM PTAKI ODLECĄ! :)

Wyprawa przyrodnicza - co trzeba wiedzieć  

To wyjazd adresowany przede wszystkim do miłośników obserwacji zwierząt, głównie ptaków, ale też oczywiście jeleni na rykowiskach. Uczestnicy będą na terenie, gdzie odnotowano występowanie 300 gatunków ptaków, m.in. bielików, gęsi, czapli. Warto oczywiście zabrać aparat fotograficzny, nie jest to jednak fotowyprawa, nie znaczy to jednak, że nie będzie okazji zrobienia wielu niepowtarzalnych ujęć!

Program wyjazdu


Wyjazd z Warszawy o godzinie 7 rano, przejazd autobusem na Stawy Milickie - jeden z największych w Europie kompleksów stawów hodowlanych. To teren bardzo rozległy, składają się na niego prawie 300 stawów rybnych na obszarze około 80 kilometrów kwadratowych. Codzienne grupa będzie eksplorowała inny staw - tam, gdzie akurat będą największe szanse na ciekawe spotkania przyrodnicze. Poranki przeważnie będą przeznaczone na rykowiska jeleni, a wieczory na efektowne zlotowiska żurawi.

Ostatniego, piątego dnia wyprawy, powrót do Warszawy około godziny 20.Dolina Baryczy, fot. Staszek Dul

Czy to będzie trudna wyprawa?

Po Dolinie Baryczy uczestnicy będą wożeni busem, a później będą chodzili ścieżkami po terenie Stawów Milickich. Teren jest płaski i niewymagający.

Dolina Baryczy, fot. Staszek Dul

Wyprawa przyrodnicza z Grzegorzem Pyziołkiem 


Przewodnikiem będzie Grzegorz Pyziołek, doświadczony ornitolog i specjalista od wyjazdów przyrodniczych z wieloletnim doświadczeniem, miłośnik Islandii, zawodowy kierowca z uprawnieniami do prowadzenia autobusów.

Cena zawiera:

przejazd autobusem z Warszawy, transport na miejscu i powrót do Warszawy

zakwaterowanie w pensjonacie *** w pokojach dwuosobowych

4 śniadania, 4 obiadokolacjeopłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy


Cena nie zawiera:


wydatków osobistych

wyżywienia poza wskazanym
WOLNE MIEJSCA

Taka Dolina Baryczy czeka!