Kolorowa i kontrastowa góra

Krzywe tonalne i kontrola kontrastu - warsztaty edycyjne online

W tym roku mamy nową formułę warsztatów edycyjnych: od teraz będziemy je robić zdalnie! O umówionej godzinie każdy zasiądzie przed swoim komputerem i nauczymy się czegoś nowego. Pod koniec lipca zmierzymy się z zagadnieniem, które jest skomplikowane, ale nie tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka: powalczymy sobie z krzywymi tonalnymi i nauczymy się kontrolować kontrast na zdjęciach.


Nasze warsztaty edycyjne to:

Interaktywne zajęcia w małych grupach

Dokładne przećwiczenie każdego zagadnienia

Nie trzeba nigdzie jeździć: uczysz się w domu, przez internet

Można korzystać z laptopa albo komputera stacjonarnego

Dostęp do materiałów z warsztatów po ich zakończeniu

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

ZAPRASZAMY!

Terminy:

29 listopada 2020, 5 godzin


Cena:

250 złUczestników:

2-6Islandia po korekcji tonalnej

Małe grupy, dużo ćwiczeń

Spotkania są interaktywne i przebiegają według schematu: prezentacja – ćwiczenie z asystą. Czyli najpierw ja pokazuję co i jak należy zrobić, a następnie Uczestnicy powtarzają czynności, korzystając z mojej pomocy jeśli jej potrzebują. Jeśli pojawi się konieczność dodatkowych wyjaśnień, też oczywiście można na nie liczyć. Gdy wszyscy wykonają ćwiczenie, przejdziemy do następnego. Taki interaktywny tryb pracy jest najbardziej efektywny dla małych grup, więc nasze grupy będą liczyć maksymalnie sześć osób.

Na tych warsztatach nauczysz się:

czym jest kontrast i co ma wspólnego z ostrością

jakie są rodzaje kontrastu i jak o nie powalczyć

jak oswoić krzywe tonalne - wszystkie!

jak korzystać z krzywych jasności oraz kanałów RGB

jak oddzielić jasność i kontrast od koloru, czyli przywitamy się z trybem LAB

efektywnie korzystać z palety Info

jak poprawić kontrast barwy nie psując kontrastu jasności... i odwrotnie

posługiwać się liczbową metodą korekcji tonalnej

jak podkreślać detale kontrastem lokalnym

co zrobić, gdy kontrast jest po prostu za duży

no i jak sobie radzić, jeśli różne problemy występują na różnych fragmentach tego samego zdjęcia.

Zdjęcie powyżej powstało ze zdjęcia poniżej dzięki użyciu krzywych tonalnych w trybie LAB. Tego też nauczymy się na warsztatach!

Islandia przed korekcją tonalną

 

Warsztaty edycyjne w trybie wygodnym

Zajęcia online różnią się od stacjonarnych pod różnymi względami. Skoro nigdzie nie musimy jechać ani wynajmować sali, nie ma powodu, żeby robić trzydniowe posiedzenia. Online jeden dzień to jedno zagadnienie, przewałkowane wzdłuż i wszerz. Pojedyncze spotkanie trwa 5 godzin, z dwoma piętnastominutowymi przerwami w środku. Kawę i ciastka na przerwy każdy dostarcza sobie we własnym zakresie :) Potrzeba notowania zagadnień jest mniejsza niż przy dotychczasowych warsztatach obróbkowych, bo Uczestnicy dostaną dostęp do materiałów zapisanych przez system Zoom w trakcie warsztatów. Mimo to namawiam do notowania przynajmniej niektórych, bardziej skomplikowanych zagadnień, bo dzięki temu lepiej się zapamiętuje – niemniej jednak, w tym systemie więcej będzie ćwiczeń, a mniej notowania.

Na zdjęciu poniżej było oryginalnie sporo światła, ale cieni prawie żadnych... Takie cuda też się nauczymy robić.

Warsztaty są prowadzone przy użyciu platformy Zoom. Do uczestnictwa w nich wystarczy założenie darmowego konta i pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom. Instrukcję instalacji Zooma oraz korzystania z istotnych jego narzędzi można znaleźć w poradniku: Warsztaty online - jak się przygotować.

Kontrast w fotografii

Cena zawiera:

udział w 5-godzinnych warsztatach edycyjnych online

pliki z fotografiami do ćwiczeń podczas warsztatów

materiał wideo zarejestrowany w trakcie warsztatów

pomoc w konfiguracji oprogramowania do wideokonferencji w dzień poprzedzający warsztaty

podatek VAT

Cena nie zawiera:

oprogramowania niezbędnego do realizacji warsztatów (Adobe Photoshop)

napitków i napiwkówOSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

ZAPRASZAMY!

Czego potrzebuję aby wziąć udział w warsztatach online?

Warsztaty edycyjne online są prowadzone przez internet, niezbędny jest więc sprawny dostęp do internetu. Jak sprawny? Jeśli oglądamy bez problemów i zacięć filmy w wysokiej rozdzielczości na Youtube, Netflix, HBO itp., to prawdopodobnie mamy wystarczająco wydajny internet.

Potrzebny jest też oczywiście komputer z oprogramowaniem, które będzie używane podczas warsztatów. W tym przypadku potrzebne oprogramowanie to:

- Adobe Photoshop (najlepiej CC, ale starsze CS - CS6, CS5, CS4 czy CS3 też wystarczą).

Photoshop może być w wersji próbnej, którą można sobie aktywować bezpłatnie na 7 dni wybierając Plan fotograficzny Adobe.

Komputer powinien być na tyle wydajny, aby wygodnie i sprawnie działał na nim Photoshop - bez zacięć, przestojów, oczekiwania na wykonanie operacji. W praktyce wystarczy do tego komputer z dowolnym procesorem nie starszym niż 7 lat i pamięcią RAM co najmniej 8 GB (a jeszcze lepiej - 12-16 GB). Potrzebna też będzie myszka do sterowania (gładzik nie wystarczy!). Dwa monitory będą stanowiły ułatwienie (na jednym ekranie można wyświetlać transmitowane instrukcje warsztatowe, a na drugim ekranie mieć Photoshopa do ćwiczeń), ale nie są niezbędne.

Pliki zdjęć potrzebnych do ćwiczeń zostaną dostarczone przed rozpoczęciem warsztatów - nie trzeba szykować własnych.

Warsztaty są prowadzone przy użyciu platformy Zoom. Do uczestnictwa w nich wystarczy założenie darmowego konta i pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom. Instrukcję instalacji Zooma oraz korzystania z istotnych jego narzędzi można znaleźć w poradniku: Warsztaty online - jak się przygotować. W wieczór poprzedzający warsztaty zapraszamy na spotkanie techniczne, podczas którego będzie można sprawdzić, czy wszystko ze zdalnym połaczeniem jest w porządku.

Kontrastowy dąb rogaliński