Niedźwiedź w Bieszczadach fot. Teresa Ziętkiewicz

Bieszczadzkie niedźwiedzie - wyprawa przyrodnicza

Kto chce stanąć oko w oko z niedźwiedziem? Zresztą, nie trzeba będzie stać, tylko wygodnie siedzieć w czatowni w Bieszczadach. Oprócz niedźwiedzi będzie okazja obserwować puszczyki uralskie, kruki, orły przednie, a może też trafić się wilk. Wszystko to w Bieszczadach - ostatnich dzikich górach Polski.

Termin:

19 - 23 czerwca 2024, 5 dni

Cena:

2530 PLN

Uczestników:

6-12

Uczestnicy naszych wcześniejszych wypraw mają zniżkę 100 zł. Cena dla Was to 2430 PLN.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ

Wyprawa przyrodnicza - co trzeba wiedzieć  

To wyjazd adresowany przede wszystkim do miłośników obserwacji i fotografowania zwierząt. Największą atrakcją będą oczywiście niedźwiedzie, które będzie można fotografować podczas dwóch sesji w czatowni. Są też szanse na obserwacje wilków, a także orła przedniego i puszczyka uralskiego.

Program wyjazdu


Rano wyjeżdżamy z Warszawy. W ciągu następnych dni uczestnicy będą mieli dwie 10-godzinne sesje w czatowni, gdzie od wczesnych godzin porannych będzie szansa na obserwowanie i fotografowanie niedźwiedzi, może też wilków. Nie znaczy to jednak, że to będzie wyprawa siedząca. W ciągu pięciu dni wyprawy w Bieszczady odwiedzimy m.in. dolinę Krywego i znajdujące się tam ruiny cerkwi, dolinę Sanu i dolinę orłów. Celem tych spacerów będzie obserwacja ptaków. Mamy nadzieję spotkać puszczyki uralskie, kruki, orły przednie, a z mniejszych ptaków: pliszkę górską i pluszcza.

Ostatniego, piątego dnia wyprawy wracamy do Warszawy około godziny 20.Wilk w Bieszczadach, fot. Bogusław Kowalczyk

Czy to będzie trudna wyprawa?

W trakcie wyprawy przewidzianych jest kilka spacerów połączonych z obserwacjami zwierząt. Spacery będą trwać po kilka godzin i do przejścia będzie około 10 kilometrów dziennie, ale tempo będzie niespieszne, z częstymi postojami. Wprawdzie będziemy chodzić po górach, to jednak nasze trasy będą przebiegały głównie dolinami.

Niedźwiedzie w Bieszczadach, fot. Bogusław Kowalczyk

Wyprawa przyrodnicza z Grzegorzem Pyziołkiem 


Przewodnikiem będzie Grzegorz Pyziołek, doświadczony ornitolog i specjalista od wyjazdów przyrodniczych z wieloletnim doświadczeniem, miłośnik Islandii, zawodowy kierowca z uprawnieniami do prowadzenia autobusów.

Cena zawiera:

przejazd autobusem z Warszawy, transport na miejscu i powrót do Warszawy

zakwaterowanie w pensjonacie *** w pokojach dwuosobowych

2 sesje w czatowni

4 śniadania, 4 obiadokolacjeopłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy


Cena nie zawiera:


wydatków osobistych

wyżywienia poza wskazanym
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Co spotkamy w Bieszczadach