Adam Krypel - droga mleczna nad Tenerife National Park, fotorelaks, wyprawa fotograficzna, astrofotografia, warsztaty fotograficzne, Teneryfa

Astrofotografia na Teneryfie - warsztaty fotograficzne

Naucz się fotografować gwiazdy! Gdzie? Na Teneryfie! W tajniki astrofotografii przez dwa dni będzie wprowadzał Adam Krypel - pasjonat fotografowania nocnego nieba. Kiedy? Kiedy chcesz! Wybierz dzień, gdy będziesz na Teneryfie i wpisz go na zgłoszeniu udziału - jeśli tylko termin nie będzie już zajęty, masz zagwarantowane warsztaty z fotografowania i obróbki zdjęć nocnego nieba.

Warsztaty składają się z dwóch sesji po ok. 4 godziny - pierwsza z nich w nocy, w plenerze pod gwiazdami, a druga, popołudniowa, to nauka edycji fotografii nocnego nieba. Do indywidualnego ustalenia pozostanie technika fotografowania, gdyż zostanie ona dobrana do stopnia zaawansowania, niemniej zapraszamy zarówno osoby początkujące, które jeszcze żadnej astrofotografii w swoim dorobku nie mają, jak i zaawansowane, które chciałyby rozbudować swój warsztat astrofotograficzny.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które spędzają urlop na Teneryfie - czy to zorganizowany samodzielnie, czy też wykupiony w dowolnym biurze podróży. Jeśli planujesz wypoczynek na jednej z Wysp Kanaryjskich, wzbogać go o przygodę pod gwiazdami! Nie ma problemu więc, aby połączyć rodzinny urlop z nauką astrofotografii!

Termin:

dowolny, czas trwania: 2 dni

Cena:

160 euro / osobę

Uczestników:

1-4

Dlaczego liczymy w euro i jak to wpłacać?

Cenę tych warsztatów podajemy w euro, ponieważ jej koszty również płacimy w euro. Cena podana w euro, a nie w złotówkach, gwarantuje, że nie pobierzemy od Was mniej niż wynosi koszt imprezy... ani więcej.

Wpłat można dokonywać na dwa sposoby:

  1. Przeliczać sobie wysokość zaliczki w euro na złotówki po kursie sprzedaży NBP z danego dnia, a wynik, w złotówkach, wpłacać na nasze konto złotówkowe: 86 2530 0008 2053 1055 8271 0001

  2. Wpłacać sumę wyrażoną w euro na nasze konto w euro (59 2530 0008 2053 1055 8271 0002), niczego nie przeliczając. Osoby, które same posiadają konto w euro, mogą to robić prostym przelewem; pozostali mogą np. korzystać z serwisów typu Cinkciarz.pl, gdzie można zlecać przelewy międzywalutowe po bardzo dobrym kursie.

Proszę w żadnym wypadku nie wpłacać złotówek na konto euro ani euro na konto złotówkowe, nawet jeśli bank to umożliwia! W takim przypadku Wy wpłacilibyście więcej niż trzeba, my dostalibyśmy mniej niż trzeba, i tylko bank byłby zadowolony.

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do wpłat, prosimy o kontakt - pomożemy.GWIAZDY JUŻ SIĘ KRĘCĄ!

Startrails - szeroki kadr, długie czasy, bez rotatora, fot. Adam Krypel

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o astrofotografii


Podczas dwóch 4-godzinnych sesji Adam Krypel, doświadczony fotograf nocnego nieba, poprowadzi warsztaty z astrofotografii, prezentując techniki fotograficzne oraz zastosowanie specjalistycznego sprzętu służącego do fotografowania gwiazd. Instruktor będzie miał do dyspozycji teleskop astronomiczny, który zanim zostanie zmieniony w obiektyw aparatu, pozwoli na naoczne zapoznanie się z planetami naszego Układu Słonecznego oraz obiektami głębokiego nieba, takimi jak mgławice, galaktyki, gromady gwiazd, a przy odrobinie szczęścia także komety. Podczas nocnych sesji przy wulkanie Teide będzie używany teleskop i rotator, aby zaprezentować bardziej zaawansowane techniki astrofotografii, ale do samodzielnego wykonania zdjęć gwiazd wystarczy aparat z szerokokątnym obiektywem i statyw - uczestnicy warsztatów nie muszą mieć specjalistycznego sprzętu astronomicznego. Zebrany materiał będzie można obrobić pod nadzorem Adama podczas dziennej części warsztatów.

Dla kogo przeznaczone są astrowarsztaty

Warsztaty z astrofotografii to oferta dla osób, które planują urlop na Teneryfie - czy to realizowany samodzielnie, czy też wykupiony w dowolnym biurze podróży. W ten sposób można wzbogacić rodzinny wypoczynek o naukę fotografowania nocnego nieba. Astrowarsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych - nie trzeba mieć wiedzy o gwiazdach ani umiejętności fotograficznych. Wskazane jest posiadanie aparatu fotograficznego z trybem manualnym (optymalnie: bezlusterkowiec lub lustrzanka) oraz statywu. Osoby bez aparatów fotograficznych będą mogły zdobyć wiedzę na temat astrofotografii, ale będzie im znacznie trudniej wykonać zdjęcia nocnego nieba.

Astrowarsztaty to nie jest wyjazd turystyczny na Teneryfę - oferta nie obejmuje przelotu na Wyspy Kanaryjskie, noclegów ani wyżywienia (za wyjątkiem poczęstunku podczas warsztatów).

Adam Krypel - Santiago del Teide, droga mleczna, warsztaty fotograficzne, fotorelaks, wyprawa, nocna fotografia
Adam Krypel - astrofotografia, warsztaty fotograficzne, Teneryfa

Program warsztatów

1 dzień

Odebranie uczestników warsztatów z hotelu na Teneryfie i transport na miejsce obserwacji gwiazd - w góry, w pobliżu wulkanu Teide. Na miejscu prezentacja technik oraz sprzętu przydatnego do fotografowania nocnego nieba, możliwość obserwacji gwiazd przez teleskop oraz nauka korzystania z rotatora, a także samodzielne ćwiczenia z fotografowania gwiazd z wykorzystaniem różnych metod. Po warsztatach transfer z powrotem do hotelu. Warsztaty potrwają około 4 godzin (nie wliczając czasu potrzebnego na dojazd). W trakcie sesji uczestnicy mogą liczyć na gorące napoje i przekąski.


2 dzień

Transfer na popołudniowe spotkanie warsztatowe poświęcone technikom edycji i obróbki wykonanych poprzedniego dnia zdjęć nocnego nieba, celem uzyskania pełnowartościowej astrofotografii. Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma wydruk swojego przygotowanego zdjęcia gwiazd w formacie 10x15 (pocztówki). Ta część warsztatów również potrwa ok. 4 godzin, po których uczestnicy zostaną odwiezieni do swojego hotelu.

Adam Krypel - Montana Rojaz, astrofotografia, wyprawa, Teneryfa

Czy to będą trudne warsztaty?

Uczestnicy pierwszego wieczoru zostaną odebrani z hotelu i zawiezieni na miejsce pleneru pod wulkanem Teide. Tam spędzą czas na poznawaniu technik fotografowania nocnego nieba oraz ćwiczeniom z astrofotografii. Po warsztatach zostaną odwiezieni do hotelu. Drugi wieczór to spotkanie poświęcone obróbce zdjęć - w sali konferencyjnej. Warsztaty są otwarte dla wszystkich bez względu na poziom sprawności fizycznej.

Pod gwiazdami z Adamem 


Przewodnikiem po niuansach astrofotografii będzie Adam Krypel. Adam swoją astrofotograficzną edukację rozpoczął pod okiem astronoma z Planetarium Centrum Kopernika, a pasja do fotografowania nocnego nieba skłoniła go w 2021 roku do przeprowadzki na Teneryfę. Wraz ze zdobyciem wiedzy i doświadczenia zaangażował się w popularyzację astronomii podczas zorganizowanych obserwacji i warsztatów. Jak sam mówi: "każda bezchmurna noc jest kolejnym krokiem w rozwoju mojej pasji, która wymaga nieustannego zdobywania doświadczenia i ulepszania technik rejestracji po to, aby docierać do coraz bardziej wymagających obiektów i z coraz większą precyzją je prezentować".

Obejrzyj rozmowę z Adamem na temat astrofotografii: https://www.fotezja.pl/astrofotografia/

Cena zawiera:


transfer z hotelu na warsztaty i z powrotem

udział w dwóch 4-godzinnych warsztatach astrofotografiipoczęstunek podczas obu sesji warsztatowych

własne zdjęcie nocnego nieba wydrukowane na drukarce termosublimacyjnej


Cena nie zawiera:

 przelotu na Teneryfę i z powrotem

 noclegów

wydatków osobistych i napiwków

wyżywienia poza poczęstunkiem w trakcie warsztatów

ubezpieczenia KL, NW oraz bagażu


GWIAZDY NA CIEBIE CZEKAJĄ!

Astrofotografia na Teneryfie - jak się przygotować

Do fotografowania gwiazd wystarczy aparat z szerokokątnym obiektywem i statyw. Jeśli ktoś dysponuje montażem paralaktycznym to oczywiście warto go zabrać, ale nie będzie on niezbędny. Do tego oczywiście karta pamięci oraz akumulatory do aparatu (na nocne sesje warto mieć co najmniej dwa akumulatory!). Przydatny będzie pilot lub wężyk zdalnego wyzwalania. Koniecznie trzeba zadbać o ciepłą odzież, w tym rękawiczki i czapkę. Na wysokości 2000 metrów, czyli na płaskowyżu pod Teide, w nocy temperatury mogą być bliskie zera, a z pewnością będzie dużo chłodniej niż na wybrzeżu!