Wielkanoc w Beskidzie Niskim - wyprawa przyrodnicza
Beskid Niski to omijane przez masowego turystę, a przez to oferujące świetne warunki do różnorakich obserwacji przyrodniczych góry. Ich atuty to dzikość, bezludne szlaki, łagodnie rozwijające przed wędrowcem malownicze pasma. Zaciszne doliny, skrywające ślady dawnych łemkowskich osad, do których minionego świata zapraszają symboliczne drzwi. Rozrzucone po całym Beskidzie Niskim cmentarze z I wojny światowej to urokliwe miejsca również skłaniające do refleksji. Charakterystyczne dla krajobrazu tych terenów są też piękne, drewniane cerkwie.
27 marca - 1 kwietnia 2024, 6 dni
2550 PLN
6-12
Uczestnicy naszych wcześniejszych wypraw mają zniżkę 100 zł. Cena dla Was to 2450 PLN.
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
Wyprawa przyrodnicza - co trzeba wiedzieć
To wyjazd adresowany przede wszystkim do miłośników obserwacji i fotografowania zwierząt. Uczestnicy tej wyprawy będą mieli szansę obserwować orła przedniego, orlika krzykliwego, puszczyka uralskiego, dzięcioła białogrzbietego i trójpalczastego oraz pluszcza. Oprócz tych ornitologicznych rarytasów Beskid Niski to także terytorium, na którym można spotkać jelenie, bobry czy wydry, a bywa, że i niedźwiedzie. Podczas wiosennych wędrówek będziemy mogli cieszyć się urodą kwitnących krokusów i przebiśniegów, a wieczorami nasłuchiwać tokujących puszczyków uralskich. Wśród doświadczeń z poprzednich wyjazdów są i ekscytujące spotkania z wilkiem, a nawet rysiem!
Program wyjazdu
Dzień 1
Przejazd z Warszawy do OSW LP "Radocyna". Po zakwaterowaniu spacer po okolicy.
Dzień 2
Wędrówka wzdłuż doliny Wisłoki do dawnej łemkowskiej wsi Nieznajowa. Powrót górami przez Suchą, Żydówkę, a na końcu kolejną dawną wieś Czarne.
Dzień 3
Przejazd do Magurskiego Parku Narodowego. Wizyta w Krempnej, gdzie znajduje się siedziba parku i zabytkowa cerkiew św. Kosmy i Damiana. Wędrówka szlakiem przyrodniczym "Kiczera" , rozpoczynającym się w dawnej łemkowskiej wsi Żydowskie, na szczyt Wysokie. Po drodze punkt widokowy na dolinę potoku Krempna. Z wierzchołka Wysokiego roztacza się panorama Beskidu Niskiego, a przy dobrej pogodzie widać Tatry.
Dzień 4
Bardejów - urokliwe słowackie miasteczko o uzdrowiskowych walorach, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do najcenniejszych zabytków należą: bazylika św. Idziego, ratusz, zabudowa rynku oraz unikatowy zespół budynków gminy żydowskiej.
Dzień 5
Śniadanie wielkanocne. Obserwacje przyrodnicze podczas wędrówki w okolicach Radocyny doliną dawnej wsi na przełęcz Długie.
Dzień 6
Po wykwaterowaniu przejazd do zabytkowych cerkwi w Skwirtnem oraz Kwiatoniu. Ta ostatnia także znajduje się na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. Następnie powrót do Warszawy.
Czy to będzie trudna wyprawa?
W trakcie wyprawy przewidzianych jest kilka spacerów połączonych z obserwacjami zwierząt. Wędrówki po Beskidzie Niskim nie są trudne technicznie ani szczególnie wymagające kondycyjnie, dzięki czemu można się skupić na obserwacjach i fotografowaniu.
Wyprawa przyrodnicza z Grzegorzem Pyziołkiem
Przewodnikiem będzie Grzegorz Pyziołek, doświadczony ornitolog i specjalista od wyjazdów przyrodniczych z wieloletnim doświadczeniem, miłośnik Islandii, zawodowy kierowca z uprawnieniami do prowadzenia autobusów.
Noclegi i wyżywienie
Kwaterą będzie Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Lasów Państwowych "Radocyna". Położony w sercu Beskidu Niskiego, oferuje komfortowe, przestronne pokoje z łazienkami. Jest to doskonała baza dla naszych wędrówek.
Cena zawiera:
• transport autobusem na miejscu, uczestnicy mogą bezpłatnie skorzystać z dowozu z Warszawy i powrotu tam
• zakwaterowanie w pensjonacie *** w pokojach dwuosobowych
• 4 śniadania, 4 obiadokolacje
• ponadto świąteczne śniadanie i obiadokolacja
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy
Cena nie zawiera:
• wydatków osobistych
• wyżywienia poza wskazanym
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
Co spotkamy w Beskidzie niskim