Wykup ubezpieczenie podróżne

Wyjeżdżasz na samodzielnie zorganizowane wakacje, egzotyczną podróż czy po prostu jedziesz za granicę w celach biznesowych? Warto wykupić ubezpieczenie podróżne. Po co, skoro wszyscy jesteśmy ubezpieczenie w NFZ, a podróż ograniczona jest do UE? Przeczytaj tutaj 9 powodów, żeby nawet w obrębie Europy mieć ubezpieczenie podróżne.

Zamów ubezpieczenie Bezpieczne Podróże

Tutaj możesz zamówić pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Podróże towarzystwa ubezpieczeniowego Signal Iduna. Pakiet ten składa się z kilku części: ubezpieczenia kosztów leczenia (KL), w tym ratownictwa, assistance i pomocy prawnej, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), a opcjonalnie także ubezpieczenie bagażu (BP), sprzętu sportowego (SS) i odpowiedzialności cywilnej (OC). Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat pakietu ubezpieczeniowego Bezpieczne Podróże Signal Iduna.

Jak to działa?

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie Bezpieczne Podróże, kliknij poniższy przycisk. W nowym oknie przeglądarki zostanie otwarta strona towarzystwa ubezpieczeniowego Signal Iduna, na której wybierzesz interesujący Cię wariant ubezpieczenia: ubezpieczenie pojedynczego wyjazdu (Bezpieczne Podróże), roczne ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie na wyjazdach krajowych lub ubezpieczenie od rezygnacji.

 

Wykup ubezpieczenie podróżne

W następnym kroku określamy miejsce, do którego zamierzamy się udać, termin wyjazdu oraz liczbę i wiek osób ubezpieczanych. Wszystkie te osoby powinny na razie przebywać w kraju zamieszkania, co również zaznaczamy w formularzu.

Jak sobie skonfigurować własny pakiet ubezpieczeniowy Bezpieczne Podróże

Następny ekran to cztery warianty ubezpieczenia: trzy są już skonfigurowane, a czwarty to wariant indywidualny, w którym możemy sobie osobiście wybrać składniki i sumy ubezpieczenia. Można tam np. ustawić wyższą sumę ubezpieczenia bagażu, co dla fotografów może mieć znaczenie. Jeśli zamierzasz na wyjeździe uprawiać sporty albo cierpisz na chorobę przewlekłą, koniecznie zaznacz pozycję Rozszerzenia ochrony! Bez tego ubezpieczenie nie zadziała.

Na następnym ekranie wpisujemy dane swoje i ewentualnych pozostałych ubezpieczanych osób, a na koniec płacimy i odbieramy polisę e-mailem.

Z jakim wyprzedzeniem przed podróżą trzeba wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie Bezpieczne Podróże można wykupić nawet w dniu wyjazdu i ochrona zaczyna działać od momentu zawarcia umowy. Możliwe jest także kupienie go już w trakcie trwającego wyjazdu zagranicznego, w tym ostatnim przypadku ubezpieczenie zaczyna działać dopiero po 3 dniach od wykupienia.

Jedziesz z nami na fotowyprawę? To nie kupuj ubezpieczenia podróżnego!

Jeśli wybierasz się z nami na jedną z naszych fotowypraw, to nie musisz kupować ubezpieczenia podróżnego, bo my Cię ubezpieczymy. Każde legalnie działające biuro podróży ma obowiązek ubezpieczenia klientów podczas organizowanych wyjazdów.