jak wywołać rawa, przed i po

Wywoływanie RAW-ów w Lightroomie - warsztaty edycyjne online

W tym roku mamy nową formułę warsztatów edycyjnych: od teraz będziemy je robić zdalnie! O umówionej godzinie każdy zasiądzie przed swoim komputerem i nauczymy się czegoś nowego. Tym razem skupimy się na wywoływaniu RAW-ów w programie Adobe Lightroom Classic.


Nasze warsztaty edycyjne to:

Interaktywne zajęcia w małych grupach

Dokładne przećwiczenie każdego zagadnienia

Nie trzeba nigdzie jeździć: uczysz się w domu, przez internet

Można korzystać z laptopa albo komputera stacjonarnego

Dostęp do materiałów z warsztatów po ich zakończeniu

WOLNE MIEJSCE, ZAPRASZAMY!

Terminy:

21 listopada 2020, 5 godzin


Cena:

250 zł


Uczestników:

2-6


Małe grupy, dużo ćwiczeń

Spotkania są interaktywne i przebiegają według schematu: prezentacja – ćwiczenie z asystą. Czyli najpierw ja pokazuję co i jak należy zrobić, a następnie Uczestnicy powtarzają czynności, korzystając z mojej pomocy jeśli jej potrzebują. Jeśli pojawi się konieczność dodatkowych wyjaśnień, też oczywiście można na nie liczyć. Gdy wszyscy wykonają ćwiczenie, przejdziemy do następnego. Taki interaktywny tryb pracy jest najbardziej efektywny dla małych grup, więc nasze grupy będą liczyć maksymalnie sześć osób.

Na tych warsztatach nauczysz się:

wczytywać pliki do Lightrooma i eksportować gotowe fotografie w pożądanym formacie

tworzyć i zapisywać ustawienia predefiniowane (presety)

rozjaśniać i przyciemniać to co chcesz, czyli naprawdę kontrolować jasność i kontrast 

precyzyjnie ustawiać balans bieli i dopasowywać kolory

używać kreatywnie nowoczesnych filtrów usuwania zamglenia i uwydatniania tekstury

stosować narzędzia do korygowania fragmentów zdjęcia: filtr radialny, połówkowy, pędzel dopasowania

korygować detale i retuszować przeszkadzające elementy

prostować zdjęcia, korygować perspektywę i kadrować

usuwać aberracje chromatyczne, odszumiać, wyostrzać i... doszumiać

stosować winietowanie oraz efekty świetlne

Program zajęć NIE obejmuje katalogowania i porządkowania zbiorów. Uczymy się wywoływania RAW-ów oraz tych czynności dodatkowych, które są niezbędne dla uzyskania gotowej fotografii w żądanym formacie.

Zdjęcie powyżej powstało ze zdjęcia poniżej... i tego też się nauczymy na warsztatach!

 

Warsztaty edycyjne w trybie wygodnym

Zajęcia online różnią się od stacjonarnych pod różnymi względami. Skoro nigdzie nie musimy jechać ani wynajmować sali, nie ma powodu, żeby robić trzydniowe posiedzenia. Online jeden dzień to jedno zagadnienie, przewałkowane wzdłuż i wszerz. Pojedyncze spotkanie trwa 5 godzin, z półgodzinną przerwą w środku. Kawę i ciastka na przerwę każdy dostarcza sobie we własnym zakresie :) Potrzeba notowania zagadnień jest mniejsza niż przy dotychczasowych warsztatach obróbkowych, bo Uczestnicy dostaną dostęp do materiałów zapisanych przez system Zoom w trakcie warsztatów. Mimo to namawiam do notowania przynajmniej niektórych, bardziej skomplikowanych zagadnień, bo dzięki temu lepiej się zapamiętuje – niemniej jednak, w tym systemie więcej będzie ćwiczeń, a mniej notowania.

Warsztaty są prowadzone przy użyciu platformy Zoom. Do uczestnictwa w nich wystarczy założenie darmowego konta i pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom. Instrukcję instalacji Zooma oraz korzystania z istotnych jego narzędzi można znaleźć w poradniku: Warsztaty online - jak się przygotować.

jak ustawić balans bieli

Cena zawiera:

udział w 5-godzinnych warsztatach edycyjnych online

pliki z fotografiami do ćwiczeń podczas warsztatów

materiał wideo zarejestrowany w trakcie warsztatów

pomoc w konfiguracji oprogramowania do wideokonferencji w dzień poprzedzający warsztaty

podatek VAT

Cena nie zawiera:

oprogramowania niezbędnego do realizacji warsztatów (Adobe Lightroom Classic)

napitków i napiwkówWOLNE MIEJSCE, ZAPRASZAMY!


Czego potrzebuję aby wziąć udział w warsztatach online?

Warsztaty edycyjne online są prowadzone przez internet, niezbędny jest więc sprawny dostęp do internetu. Jak sprawny? Jeśli oglądamy bez problemów i zacięć filmy w wysokiej rozdzielczości na Youtube, Netflix, HBO itp., to prawdopodobnie mamy wystarczająco wydajny internet.

Potrzebny jest też oczywiście komputer z oprogramowaniem, które będzie używane podczas warsztatów. W tym przypadku potrzebne oprogramowanie to:

- Adobe Lightroom Classic (czyli ten normalny, tradycyjnie działający stacjonarnie a nie w chmurze).

Lightroom może być w wersji próbnej, którą można sobie aktywować bezpłatnie na 7 dni wybierając Plan fotograficzny Adobe.

Komputer powinien być na tyle wydajny, aby wygodnie i sprawnie działał na nim Lightroom - bez zacięć, przestojów, oczekiwania na wykonanie operacji. W praktyce wystarczy do tego komputer z dowolnym procesorem nie starszym niż 7 lat i pamięcią RAM co najmniej 8 GB (a jeszcze lepiej - 12-16 GB). Potrzebna też będzie myszka do sterowania (gładzik nie wystarczy!). Dwa monitory będą stanowiły ułatwienie (na jednym ekranie można wyświetlać transmitowane instrukcje warsztatowe, a na drugim ekranie mieć Lightrooma do ćwiczeń), ale nie są niezbędne.

Pliki zdjęć potrzebnych do ćwiczeń zostaną dostarczone przed rozpoczęciem warsztatów - nie trzeba szykować własnych.

Warsztaty są prowadzone przy użyciu platformy Zoom. Do uczestnictwa w nich wystarczy założenie darmowego konta i pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom. Instrukcję instalacji Zooma oraz korzystania z istotnych jego narzędzi można znaleźć w poradniku: Warsztaty online - jak się przygotować.

jak wyprostować zdjęcie
jak wyprostować zdjęcie