Artykuł sponsorowany Sprzęt fotograficzny

Wykorzystanie drona w fotografii

Wykorzystanie drona w fotografii, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Airborn

Kiedyś aparat i rolka filmu były wszystkim, czego potrzeba, aby stworzyć piękne zdjęcia. Obecnie fotografowie mają do wyboru znacznie szerszą gamę instrumentów. Istnieją bowiem lustrzanki cyfrowe, aparaty bezlusterkowe, smartfony i najnowsza pozycja w tej grupie, czyli drony z aparatami.

Nie próbowałeś jeszcze fotografować dronem? Oto kilka istotnych powodów, dla których powinieneś to zrobić.

Drony nadają zdjęciom wyjątkową i ciekawą perspektywę

Najbardziej atrakcyjnym atrybutem wykorzystania drona do fotografii jest to, że pozwala on na robienie zdjęć z dalszej, szerokiej perspektywy. Może to natychmiast przekształcić zwykłe zdjęcie w coś naprawdę spektakularnego.

Większość dronów, szczególnie tych przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych użytkowników, ma wbudowane kamery, które mogą się obracać, aby umożliwić operatorowi robienie zdjęć i filmów z różnych perspektyw. Jest to szczególnie przydatne dla fotografów, ponieważ może zapewnić im większą swobodę w tworzeniu idealnego zdjęcia. Wyobraź sobie, że masz możliwość robienia zdjęć obiektów ze wszystkich pozycji i pod każdym kątem, bez konieczności poruszania się o cal od miejsca, w którym stoisz!

Drony mogą pomóc uzyskać dostęp do trudno dostępnych miejsc

Drony są reklamowane jako jedno z najbardziej obiecujących rozwiązań w operacjach humanitarnych w przypadku katastrof, ponieważ mogą łatwo dostać się do często nieosiągalnych w prosty sposób miejsc.

Oczywiście jest to kolejny aspekt dronów, który może być bardzo przydatny dla fotografa. Np. osoby polujące na zdjęcia dzikiej przyrody nie muszą już odbywać niebezpiecznych wędrówek przez dżungle i lasy deszczowe, ani wspinać się po stromych górach. Fotoreporterzy nie muszą już umieszczać się w centrum obszarów katastrof i stref wojennych.

Drony świetnie sprawdzają się w biznesie

Prowadzisz firmę fotograficzną? Drony są teraz trendem w branży ślubnej. Ludzie są gotowi zapłacić dobre pieniądze za obecność drona na swoim weselu, a także innych, ważnych wydarzeniach.

Dodanie fotografii i wideografii z drona do usług może pomóc rozwinąć Twój biznes, przyciągając więcej klientów, a co za tym idzie, zwiększając przypływ gotówki. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że od 2021 roku do kierowania dronem ważącym powyżej 250 g lub lżejszym, ale posiadającym kamerę, należy zarejestrować się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Następnie odbyć szkolenie on-line i zdać dedykowany test. W celu zwiększenia swoich umiejętności, aby w pełni wykorzystać potencjał tego sprzętu, warto zapisać się na kurs organizowany przez pobliskiego operatora.

Podsumowanie

Wykorzystywanie drona w fotografii w dzisiejszych czasach pozwala tworzyć zdjęcia i zapisywać materiał wideo na wcześniej niespotykanym poziomie. Warto więc zainwestować w to swój czas i energię, zarówno poprzez doinformowanie się na ich temat, jak i zdobycie niezbędnych uprawnień do profesjonalnego użytku. Pomoc w tym zakresie możesz uzyskać w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Airborn.

promocja

Jeśli jesteś zainteresowany publikacją materiałów promocyjnych, skontaktuj się z nami.

napisz komentarz

kliknij aby napisać komentarz