Artykuł sponsorowany Fotografia w podróży

Wakacje na rajskim Zanzibarze – bez testów

Zanzibar został przez wielu uznanym rajem na Ziemi. Miejsce zachwyca nie tylko niepodważalnie cudownymi plażami, ale również nieodkrytą egzotyczną kulturą. Zanzibar to eksplozja kolorów, zapachów oraz smaków.

Jeśli marzysz o egzotycznych plażach, kąpielach w pełnym słońcu i krystalicznie czystej wodzie. Jeśli pragniesz odpoczynku w spokojnym miejscu i chcesz odkryć nieznany dotąd ląd Zanzibar to kierunek dla Ciebie. Samo słowo Zanzibar przyszło z języka arabskiego i oznacza “piękną wyspę”.

Ważną informację jest, iż turyści przylatujący na Zanzibar z Polski z biurem podróży nie są zobowiązani do posiadania aktualnych wyników testów na COVID19. Na Zanzibar można polecieć z ITAKĄ – w ofercie last minute od 4199 zł za osobę.

Zanzibar to wyspa położona na najcieplejszym oceanie czyli oceanie Indyjskim. Jest największa wyspą archipelagu o tej samej nazwie należącym do Tanzanii. Zanzibar słynie z pięknej, barwnej i rozległej rafy koralowej znajdującej się prze północno-wschodniej części wybrzeża wyspy. Podwodne skarby oceanu zachwycają i przyciągają tutaj szczególnie wielbicieli nurkowania. Wybrzeże w większości jest spokojne. Oznacza to, że wielkie fale nie zagrażają bezpieczeństwu podczas kąpieli. Średnia temperatura wody na Zanzibarze wynosi aż 28C. Piasek zachwyca swoją delikatnością. Światowe rankingi potwierdzają, że to właśnie na Zanzibarze znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie. Wyjątkowe plaże z białym piaskiem ciągną się na całym wschodnim wybrzeżu.

Południowa część wyspy to miejsce rybaków. Znajduje się tam masa, charakterystycznych dla Zanzibaru kolorowych łódek. Korzystając z gościnności lokalnych mieszkańców można popłynąć z rybakami na połów lub wybierając odmienną aktywność popłynąć na sąsiednią wyspę Prison Island, gdzie znajduję się bardzo ciekawa zabudowa dawnego portu.
Dla osób lubiących zwiedzanie punktem godnym odwiedzenia jest piękna plaża Nakupenda Beach położona na południu Stone Town, inna plażą, która również jeszcze szczególnym punktem na wyspie do Paja Beach. Plaża bywa określana mianem raju na Ziemi.
Znajdują się tu również atrakcję wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a mianowicie Stone Town, które swój niepowtarzalny antyczny klimat zawdzięcza XIX wiecznym pałacom. Na zabudowę miasta wpłynęły również silne wpływy architektury afrykańskiej, arabskiej, indyjskiej oraz europejskiej.

Kiwengwa beach. Zanzibar Island. Tanzania

Na licznych miejskich bazarach sprzedawane są flagowe dla tego miejsca, niezwykle aromatyczne przyprawy – w szczególności goździki, owoce gałki muszkatołowej i kakaowca, imbir, curry, wanilię, kardamon i pieprz. Ich zapach unosi się wszędzie na wyspie. Według opowieści to właśnie ten zapach nakłonił portugalskich żeglarzy do przybycia na Zanzibar. W późniejszym okresie handel na wyspie rozwijali sułtanowie z Omanu. Obecnie wyspa przyciąga już kupców z całego świata.

Oprócz przypraw Zanzibar słynie z wielu pysznych i egzotycznych owoców. Rosną tutaj bardzo charakterystyczne, małe, czerwone banany o niezwykle intensywnym smaku.

Na Zanzibarze występuje pora sucha oraz pora deszczowa. Ta druga trwa od marca do czerwca. Nie oznacza to jednak masywnych opadów trwających całe dnie. Może występować natomiast przelotny opad. Pora sucha trwająca od września do czerwca gwarantuje świetną pogodę, ryzyko wystąpienia opadów nie istnieje.

Walutą na Zanzibarze są Szylingi Tanzańskie, ale warto zabrać ze sobą dolary, które są chętnie przyjmowanie prze lokalną ludność.

Egzotyczne plaże i lazurowe laguny sprawiły, że osoby, które już odwiedziły Zanzibar uznają je za najpiękniejsze miejsce na Ziemi.

promocja

Jeśli jesteś zainteresowany publikacją materiałów promocyjnych, skontaktuj się z nami.

napisz komentarz

kliknij aby napisać komentarz