Architektura

Płot

Zaczekaj chwileczkę...
5 komentarzy on Płot
  cornus
  2021-06-15
  08:51

  Trzeba mieć zmysł fotografa, by zwrócić uwagę na taki fragment rzeczywistości:)

  0
  0
  Piryt
  2021-06-15
  17:33

  Mnie się podoba kolorystyka tego zdjęcia. Kojarzy mi się z meblościankami i regałami z okresu PRL :) A tego zmysłu fotografa to ja bym tak strasznie nie gloryfikował. O tym mówią głównie sami fotografowie, natomiast niefotografowie uważają często fotografów za ludzi dziwnych, którzy z byle czego robią straszne wydarzenie. I chyba mają w tym trochę racji bo jak się tak czasem przejrzy opisy różnych aktualnych wystaw fotograficznych, to włos się jeży. Same eksperymenty okraszone "wzniosłą filozofią ogólnoludzką".

  0
  0
   cornus
   2021-06-15
   20:55

   Czy Ty Marku napisałeś ten komentarz z pozycji fotografa czy nie fotografa? Wszak sztuka jest ucieczką od codzienności w kierunku eksperymentów i " wzniosłej filozofii ogólnoludzkiej":-))) Jak to pięknie brzmi w porównaniu z " szarą codziennością";)))

   0
   0
    Piryt
    2021-06-16
    18:56

    Ja to napisałem z punktu widzenia odbiorcy, który czasem tez fotografuje. A uogólniając nieco, każdy dobry fachowiec ma w swojej dziedzinie większą wiedzę i intuicję niż niefachowiec, więc fotograf nie jest tu jakimś nadzwyczajnym wyjątkiem. Może być utalentowany, albo zupełnie kiepski i wtedy nie widzi więcej niż przeciętny człowiek. W tym przypadku nadrabia często różnymi "filozofiami", które mogą być w pewnych kręgach przyjmowane nawet z entuzjazmem, ale wystawy takiego artysty są raczej puste (no chyba że ma jakieś sławne nazwisko). Lubię czytać różne stare teksty związane z fotografią np. z okresu międzywojennego, bo wtedy było to wszystko bardziej naturalne. Ludzie się cieszyli że rozwija się turystyka, można ją łączyć z fotografią, uwieczniać swoje przeżycia. Nie było matryc i pikseli, jakość fotografii amatorskiej była dość kiepska, ale była radość i entuzjazm. I bardzo ważne było też to, że fotografia nie odrywała się od rzeczywistości. Łączyła się z różnymi zainteresowaniami np. przyrodą, folklorem, obyczajami czyli była o czymś ważniejszym niż sam proces rejestracji obrazu. W dziwactwa fotograficzne uciekali dziwacy np. Witkacy, którego zresztą lubię :) Był niezależny w poglądach a to cenna cecha.

    Wyświetl więcej
    0
    0
  Musbert
  2021-06-22
  02:13

  Wyśmienite foto! Genialnie wypatrzone i skadrowane. Wielkie brawa!

  0
  0

Co myślisz o tej fotografii?

EXIF

 • Model aparatu: NIKON D5200
 • Ogniskowa: 62mm
 • Przysłona: ƒ/5.6
 • Czas naświetlania: 1/125s
 • Czułość ISO: 250
 • Lampa błyskowa: Nie
 • Wykonane: 4 czerwca, 2021

Najwyżej oceniane

 1. +2
  0
  Fitness uliczny
  Ocena: ++2. Na podstawie 2 głosów.
 2. +2
  0
  Powidzkie klimaty
  Ocena: ++2. Na podstawie 2 głosów.
 3. +2
  -1
  Smile
  Ocena: ++1. Na podstawie 3 głosów.
 4. +1
  0
  Sami swoi
  Ocena: ++1. Na podstawie 1 głosu.
 5. +1
  0
  Ocena: ++1. Na podstawie 1 głosu.