Najnowsze komentarze

 • From Piryt on Pole

  Po prostu sympatyczne 🙂

  Go to comment
  2021/08/29 at 4:32 pm
 • From Piryt on Powidzkie klimaty

  Sądzę że przy tego typu stresujących zdjęciach działa się odruchami, jeden ma odruchy bardziej artystyczne, a drugi bardziej reporterskie. Ja prawdopodobnie byłbym zafascynowany lecącym na mnie olbrzymem zupełnie zapominając o jakiejś tam żaglóweczce. Starałbym się możliwie wiernie uwiecznić sam niepowtarzalny samolot, żeby móc się nim potem pochwalić, policzyć mu kółka itd 🙂 Tutaj ciężko jest ocenić wielkość samolotu który jest główną atrakcją, bo nisko nad ziemią każdy “pasażer” wygląda podobnie.

  Go to comment
  2021/08/29 at 9:43 am
  • From cornus on Powidzkie klimaty

   I tutaj Kolego trafiłeś w sedno sprawy. Jaki odruch miał cornus robiąc to zdjęcie. Reporterski, czy artystyczny? Może artystyczny to zbyt mocno powiedziane ale bliżej mi było do zdjęcia innego niż reporterskie. Takich zdjęć, gdzie można policzyć kółka w samolocie jest bez liku. Byłoby to kolejne zdjęcie jakich wiele. Chciałem tu pokazać inną sytuację właśnie nietypową jaką nie ma na innych zdjęciach. Dlatego wybrałem taki kadr, i takie narzędzia, które mi to umożliwiły. Wywołanie pytania dlaczego(?) to był strzał, który miał trafić każdego odbiorcę. Postanowiłem to sprawdzić publikując tu zdjęcie. Dlatego, jak napisałem, zależy mi na Waszych opiniach:)

   Go to comment
   2021/08/29 at 11:59 am
   • From Piryt on Powidzkie klimaty

    Ale Ty Kolego byłeś prawdopodobnie nastawiony od początku na ambitne zdjęcie z żaglówką, a pojawienie się samolotu Twoją koncepcję tylko wzbogaciło. Mnie chyba nie przyszłoby do głowy zajmowanie się jakąś kolejną żaglówką jakich jest wiele, a pojawienie się nietypowego samolotu wywołałoby odruch uwiecznienia go. Oczywiście nie po to żeby to zdjęcie miało jakąś wartość artystyczną, tylko żeby móc udowodnić że ja go widziałem osobiście a nie na jakichś obrazkach. Zgadzam się że byłyby to pobudki niskie i mało ambitne. Typowe zdjęcie pamiątkowe, ale w końcu Ty też zrobiłeś to zdjęcie na pamiątkę swojego pobytu nad rzeką, a jeśli ma ono jeszcze jeszcze jakieś cechy bardziej ambitne to są one tzw. wartością dodaną :))))))

    Go to comment
    2021/08/29 at 4:28 pm
    • From cornus on Powidzkie klimaty

     Mi bardzo zależało na “cechach bardzo ambitnych”. Taki już ambitny jestem:-))))) Sama żaglówka to niewiele. Sam samolot też, ale żaglówka z tym samolotem to już jest coś. Takich zdjęć jest niewiele:-)))))))))

     Go to comment
     2021/08/29 at 5:51 pm
 • From jerry on Pole

  Podobnie myśle jak Cornus chociaż u mnie takie widoki już na granicy miasta można sobie oglądać w nadmiarze.

  Go to comment
  2021/08/27 at 7:30 pm
  • From Piryt on Pole

   Szczęściarz 🙂 Jak znajomi zbliżali się kiedyś do jakiegoś miasta w Azji to już z wielu kilometrów je “czuli”. Słońce też zrobiło się jakieś takie jakby zamglone.

   Go to comment
   2021/08/29 at 4:38 pm
 • From cornus on Pole

  Przyjemny widok. Szczególnie dla mieszczucha wyrwanego z betonów i pozbruku.. Tak wygląda wolność:)

  Go to comment
  2021/08/27 at 5:59 pm
 • From jerry on Powidzkie klimaty

  Nie mam zastrzeżeń co do głębi ostrości. Dobrze, ze ostra jest żaglówka bo taki duży element nieostry na pierwszym planie to byłaby masakra. Dobre również jest to, ze samolot jest nieostry bo inaczej byłaby to pewnie tylko archiwizacja tego miejsca. Zdjecie fajnie się ogląda.

  Go to comment
  2021/08/26 at 6:26 pm
  • From cornus on Powidzkie klimaty

   Dzięki za uwagi. Dodanie góry ze względu na jednorodność tła nie stwarzała problemu więc dodałem. Co do łódki na pierwszym planie to i tak taki kadr uważam za sukces. Za parę sekund zarówno łódka jak i samolot opuściły kadr i zostało samo tło. Co do koloru to pozwoliłem sobie na taki jaki lubię. Jeszcze raz dziękuję:)

   Go to comment
   2021/08/26 at 7:05 pm
   • From jerry on Powidzkie klimaty

    Ja w takich zmiennych sytuacjach mam często rękę na zoomie i w razie potrzeby oddalamlub zbliżam, aby jakoś zbudować kadr. Nie jest to łatwe oczywiście bo i ostrość trzeba poprawić, ale taki już los fotografa.

    Go to comment
    2021/08/26 at 8:51 pm
 • From Piryt on Powidzkie klimaty

  Na poprzedniej fotografii mieliśmy kontrast wielkości, tu mamy chyba kontrast hałasu, mała cicha żaglóweczka i taki ryczący potwór nisko nad ziemią. Robi wrażenie. Trochę nie rozumiem takiej wąskiej głębi ostrości.

  Go to comment
  2021/08/26 at 10:43 am
  • From cornus on Powidzkie klimaty

   Co do głębi ostrości. Miałem dwie możliwości. Przy dużym otworze przysłony wybrać ostrość na horyzont lub żaglówkę. Wybrałem na pierwszy plan, na żaglówkę z lekkim panoramowaniem. Zabawę z ostrością wzmocniłem nieco w obróbce. Dynamika kadru wywołała stres w którym z wielu kadrów to był nieliczny z którym można było coś zrobić. Wybrałem taką wersję kadru bo wydała mi się ciekawsza niż tradycyjnie wszystko ostre;) Czy wybrałem słusznie? Nie wiem. Dlatego zasięgam Waszych opinii:)

   Go to comment
   2021/08/26 at 11:44 am
 • From Piryt on Emporia Blue

  Ładna kolorystyka. Ciekawe że taki mały samolocik potrafi wnieść tyle urozmaicenia. Może na zasadzie kontrastu wielkości?

  Go to comment
  2021/08/25 at 12:43 pm
  • From jerry on Emporia Blue

   To oryginalny kolor tej części Emporii. Samolocik mały bo wysoko na niebie przelatuje sobie nad Emporia jak nad otwartym morzem. Dzięki za komentarz.

   Go to comment
   2021/08/25 at 2:08 pm
 • From cornus on Emporia Blue

  Rzeczywiście podoba mi się ten kolor. Podoba mi się również tak pokręcona, niecodzienna architektura, której “wyjątkowo” nie prostowałbym;) Dobrze, że jest samolocik i jego smuga na niebie. W tym zamęcie krzywizn wnosi on do tego zdjęcie element porządku i wiarygodności.:)

  Go to comment
  2021/08/24 at 2:57 pm
  • From jerry on Emporia Blue

   Dzieki za wrazenia artystyczne no i pewnie teraz przyjdzie mi przerobic wiekszosc zdjec na kolor niebieski. Masz jeszcze jakis inny ulubiony kolor? 🙂

   Go to comment
   2021/08/25 at 8:53 am
   • From cornus on Emporia Blue

    Mam. Lubię wszystkie ładne kolory :-))) Bez nich świat jest szary, smutny i bezbarwny;)

    Go to comment
    2021/08/25 at 9:01 am
    • From jerry on Emporia Blue

     Nie mam zatem dobrej wiadomosci. Nastepne zdjecie bedzie czarno-biale 🙁

     Go to comment
     2021/08/25 at 9:25 am
     • From cornus on Emporia Blue

      Jeśli będzie to “dzieło sztuki” to nie mam nic przeciwko temu. Jeśli będzie to szara rzeczywistość to na mój komentarz nie licz. Zastanów się :-)))))))))))))))

      Go to comment
      2021/08/25 at 11:45 am
 • From Musbert on Pomiędzy

  W telewizji mówili, że będzie taki fruwał.. ;-)) A tak na poważnie już, to jak zwykle u Ciebie, ładnie wypatrzone i skadrowane. Myślę, że nawet mogłoby być nieco bardziej kontrastowe. Tak w kierunku jeszcze większego minimalizmu, ale to już taka moja luźna myśl.

  Go to comment
  2021/08/23 at 9:07 pm
 • From Piryt on Moje Bieszczady

  Wszystko tu jest piękne, kolorystyka, nastrój. Przypomniałeś mi stare dobre czasy, kiedy w dzień było błoto a potem do północy ogniska z suszeniem butów i śpiewami. I tylko w Bieszczadach widziałem latające świetliki. Ogromny plus. Pokaż coś jeszcze z Bieszczad 😉

  Go to comment
  2021/08/21 at 11:11 am
  • From Musbert on Moje Bieszczady

   Usunąłem, bo przejrzałeś mój chytry plan na plusy :))) Oczywiście żart. Pozdrawiam.

   Go to comment
   2021/08/23 at 8:58 pm
 • From Wojtek on Bez tytułu! .. Nie chcę narzucać ;-p

  Kawał świetnej fotografii.

  Go to comment
  2021/08/15 at 9:16 pm
  • From Musbert on Bez tytułu! .. Nie chcę narzucać ;-p

   Dziękuję Wojtku i bardzo się cieszę, że się podoba 🙂 Ja jednak widząc ją po czasie.. gdybym wrócił tam wtedy na miejsce zrobiłbym jeszcze lepszą 😉 Pozdrawiam.

   Go to comment
   2021/08/19 at 12:28 am
 • From Piryt on Bez tytułu! .. Nie chcę narzucać ;-p

  Na ogół wolę kolor, ale akurat ten temat wypadł w B&W znakomicie. Wrażenie jest lekko przerażające, ale jednocześnie wspaniałe.

  Go to comment
  2021/08/15 at 1:42 pm
  • From Musbert on Bez tytułu! .. Nie chcę narzucać ;-p

   Uwierz mi, że ja też wolę kolor 🙂 Konwersję do B&W stosuję tylko wtedy, kiedy kolor nic nie wnosi, kiedy fotka w kolorze wygląda gorzej, niż po konwersji do B&W. Sam często widzę widzę nadmierne stosowanie zdjęć czarno białych. Ale co nam, do zamysłu autora? Czasem chce coś podkreślić, czasem coś wyciszyć, wytłumić, czasem coś ukryć. Co nam do tego? Ta fotografia w oryginale była od dołu do 2/3 szaro; czarno; biała, a od góry nędznie przebijało się trochę błękitu. Po prostu wyglądała, jak nie do przyjęcia! Dzięki tej obróbce odzyskała tzw drugie życie 🙂 Zapewniam Cię i wszystkich innych, że lepiej wygląda to tak i musicie mi uwierzyć na słowo, bo to w końcu moja fotografia i moja wizja ;-p 😀 A kto nie stosuje sztuczek – niech pierwszy rzuci kamieniem.

   Go to comment
   2021/08/19 at 12:24 am
 • From Musbert on W greckich klimatach

  Kolorystyka super i można by powiedzieć – moje klimaty 😉

  Go to comment
  2021/08/15 at 4:20 am
  • From jerry on W greckich klimatach

   Bardzo ostre światło i chropowaty mur chyba zrobił to wrażenie przeostrzenia. Nie pamietam już jak ostrzylem bo to było jakiś czas temu. Dzięki za komentarz.

   Go to comment
   2021/08/15 at 6:36 pm
 • From Musbert on Mądziak malinowy

  Zobaczyłem zdjęcie i od razu wiedziałem, że nasz truteń będzie nie kontented 😀 😀
  PS. Ładnie go tam dojrzałeś, tego Mądziaka! 🙂

  Go to comment
  2021/08/15 at 4:16 am
 • From Piryt on Fizdrygałka

  Podoba mi się zestaw kolorów.

  Go to comment
  2021/08/14 at 8:35 pm
 • From cornus on Mądziak malinowy

  Najpiękniejszą cechą tego zdjęcia jest to, że nie przekazuje zapachu:-)))))))))))) i za to DUŻY PLUS!!!

  Go to comment
  2021/08/12 at 9:04 pm
 • From jerry on Wszystko naturalne

  Jest moc, jakkolwiek by to tłumaczyć. Lubię takie scenki.

  Go to comment
  2021/08/12 at 7:02 pm
 • From jerry on Mądziak malinowy

  A można to jeść, bo tak fajnie i smacznie wyglada.

  Go to comment
  2021/08/12 at 7:00 pm
  • From cornus on Mądziak malinowy

   Jeśli ktoś lubi śmierdzące sromotniki, to oczywiście można. Przynajmniej jeden raz:-)))))))

   Go to comment
   2021/08/12 at 9:01 pm
   • From jerry on Mądziak malinowy

    No Szwedzi na przykład uwielbiają jeść Surströmming, który jest niezmiernie śmierdząca ryba w puszce, która trzeba jeść zatykając sobie nos. Ten grzybek jest chyba jednak jednorazowa potrawa.

    Go to comment
    2021/08/12 at 9:39 pm
 • From jerry on W greckich klimatach

  Tak sobie myśle, ze ja chyba bym mógł nawet mieszkać w tym miejscu. Spokój, wspaniały klimat (nieco chłodniej niż przy samym morzu bo nieco wyżej nad poziomem morza), i wspaniali ludzie. No i zdrowa żywność. W dużych miastach już się w swoim życiu namieszałem. Tylko nowego języka musiałbym się uczyć (który to już z kolei).

  Go to comment
  2021/08/12 at 6:58 pm
  • From Piryt on W greckich klimatach

   Podejrzewam że ludzie są wspaniali jak jesteśmy turystami, ale wejście do takich małych lokalnych społeczności wcale nie jest takie proste.

   Go to comment
   2021/08/14 at 8:40 pm
   • From jerry on W greckich klimatach

    Miałem na myśli głównie ludzi na terenach bardziej oddalonych od turystów. Tam naprawdę można poczuć się jak w domu. Oczywiście zawsze są wyjątki. Człowiek jest tylko człowiekiem.

    Go to comment
    2021/08/15 at 6:39 pm
 • From Piryt on Lato

  Ładna barierka z sympatycznym, relaksującym widokiem. Z przyjemnością się takie rzeczy ogląda 🙂

  Go to comment
  2021/08/12 at 1:27 pm
 • From jerry on Lato

  No ja właśnie sprawdziłem linie wody i leciała trochę w dół. Teraz jest OK. Gdy horyzont bez wody jest pochylony to oznacza pochylenie samego terenu ale woda musi być zawsze dokładnie pozioma.

  Go to comment
  2021/08/11 at 10:18 am
 • From jerry on Lato

  Ja bym jednak wyprostowal nieco horyzont bo jakby leci troche w dol ku prawej stronie. Slupek na pierwszym planie nie ucierpi wiele. Wszelako jestes mistrzem od prostowania rzeczy niemozliwych.

  Go to comment
  2021/08/10 at 9:07 pm
  • From cornus on Lato

   Mz horyzont może być pochylony w zależności od pochylenia terenu. Ważniejsza jest woda a ta jest pozioma czyli prosta:)

   Go to comment
   2021/08/10 at 9:35 pm
 • From Piryt on Koronawirusy?

  To są stokrotki afrykańskie o nazwie “White Spoon”. Mają zwinięte płatki z maleńką końcówką w kształcie łyżeczki.

  Go to comment
  2021/08/10 at 8:23 pm
 • From Piryt on W greckich klimatach

  Kolorystycznie bardzo ciekawe, fotograficznie też. Mieszkać bym tam nie chciał, ale popatrzeć to owszem 🙂

  Go to comment
  2021/08/10 at 8:12 pm
 • From jerry on Chata

  No tak. Pozaru pewnie i ja bym sie obawial, ale ile tez jakis robakow moze w tym dachu zyc. Raczej nie wykupilbym wczasow w takim domku.

  Go to comment
  2021/08/10 at 8:11 pm
  • From cornus on Chata

   A cóż byłby wart świat bez owadów? :-))))))))))))))

   Go to comment
   2021/08/10 at 8:43 pm
   • From jerry on Chata

    Byleby nie wchodzily mi w droge 🙂 to je nawet polubie.

    Go to comment
    2021/08/10 at 8:52 pm
 • From jerry on Koronawirusy?

  Nie wiem co to za kwiatki, ale skojarzenie z wirusem korony jest nieuniknione. Tak czy siak podoba mi sie bardzo kolorystyka i kompozycja. Przed korona pewnie moje skojarzenia poszlyby w kierunku UFO. No ale moze to jednak UFO zeslalo na Ziemie Covid-19 🙁

  Go to comment
  2021/08/10 at 8:07 pm
 • From Piryt on Chata

  Trzeba przyznać, że współczesne technologie dają piękne efekty wizualne, fotograficzne też. Ale za żadne skarby bym tam nie zamieszkał, widziałem efekty pożaru takiego obiektu. Był to piękny Dwór “Soplicowo” (hotel & Spa) w Białowieży. Jak byliśmy tam w lecie 2010 to pozostały po nim niedopalone szczątki. Pierwszy pożar był w 2008, spaliła się wtedy część zabudowań, w 2010 drugi pożar wykończył całość. Widok przerażający.
  https://poranny.pl/soplicowo-gore/ar/5129966

  https://poranny.pl/bialowieza-dwor-soplicowo-splonal-przed-rokiem-ruszylo-wyburzanie-zdjecia/ar/5388536

  Go to comment
  2021/08/10 at 11:10 am
 • From Piryt on Koronawirusy?

  No to kto zgadnie co to są za kwiatki??? Pierwszy raz takie widziałem.

  Go to comment
  2021/08/09 at 8:31 pm
 • From Piryt on Abstrakcja kwiatowo-patriotyczna 🙂

  Co do chińskiego smoka to się zgadzam, też już słyszałem że tu widać mordę jakiegoś potwora. Co do biało-czerwonej rzeczywistości to miałem nadzieję że Cię Drogi Kolego trochę wyrwę z tego marazmu i galeryjnego przygnębienia :)))) A nasza pokręcona rzeczywistość jest po prostu normalnością i najlepiej się do niej szybko przyzwyczaić. Tak było od początku świata i tak będzie w przyszłości, “święty spokój” jest marzeniem 😉

  Go to comment
  2021/08/09 at 8:26 pm
 • From cornus on Koronawirusy?

  To nie są koronawirusy. To są przebłyski myśli naczelnego edukatora:) Jestem pewien.

  Go to comment
  2021/08/09 at 8:03 pm

Najnowsze opinie

 • Piryt on Sami swoiSenne, spokojne życie małej uliczki. Cza…
 • Piryt on SmileA z czego wynika przeświadczenie, że to…
 • Wojtek on SmileUśmiech uśmiechem, ale będę w opozycji.…
 • cornus on KolorowoDzięki za komentarze i ocenę. Zawsze to…
 • Wojtek on KolorowoMnie się za to całość podoba. :)

Polub Fotezję na Facebooku!