Architektura

BS

Zaczekaj chwileczkę...
2 komentarze on BS
  cornus
  2021-07-12
  16:32

  Podoba mi się pokazanie ciekawej architektury przy której wielkości, człowiek musi czuć się niewielką kruszyną. Paradoks polega na tym, że to właśnie ta kruszyna wybudowała coś takiego.

  Do przemyślenia
  Zdjęcie to można mz rozpatrywać w trzech płaszczyznach. Pierwsza to ciekawa treść z powodów opisanych powyżej. Druga to jakość techniczna zdjęcia. Podejrzewam, że jest to fragment kadru dość znacznie powiększony. Z tego powodu balansowanie suwaczkami kontrastu, ostrości czy nasycenia jest bardzo ograniczone. Przesada któregokolwiek uwidacznia pojedyncze piksele zarówno na górnej części nieba jak i na budynku. Mimo to uważam, że takie korekty są niezbędne w celu podniesienia estetyki zdjęcia. Wreszcie trzecie spojrzenie to połączenie dwóch poprzednich. Każdy ceni sobie coś innego. Ja natomiast staram się je ze sobą łączyć by uzyskać zdjęcia w równym stopniu ciekawe jak i estetyczne dające przyjemność z oglądania. Nie zawsze się to udaje ale zawsze próbuję tak edytować zdjęcia. Pozdrowienia dla Autora.
  0
  0
  PiotrGBach
  2021-07-12
  20:09

  Również pozdrawiam ;) Zdjęcie z tych , którego ujęcie obserwowałem setki razy na ,,sucho,, , aż postanowiłem wziąć aparat i wybrać się aby to utrwalić.Centrum Katowic. Kadr przycięty zasadniczo tylko do kwadratu, bo po prawej była pustka , może przy minimalnej obróbce udało mi się coś ,nie chcąco dodać . ;)))

  0
  0

Co myślisz o tej fotografii?

EXIF

 • Model aparatu: NIKON D5200
 • Ogniskowa: 75mm
 • Przysłona: ƒ/8
 • Czas naświetlania: 1/250s
 • Czułość ISO: 100
 • Lampa błyskowa: Nie
 • Wykonane: 11 lipca, 2021

Najwyżej oceniane

 1. +2
  0
  Fitness uliczny
  Ocena: ++2. Na podstawie 2 głosów.
 2. +2
  0
  Powidzkie klimaty
  Ocena: ++2. Na podstawie 2 głosów.
 3. +2
  -1
  Smile
  Ocena: ++1. Na podstawie 3 głosów.
 4. +1
  0
  Sami swoi
  Ocena: ++1. Na podstawie 1 głosu.
 5. +1
  0
  Ocena: ++1. Na podstawie 1 głosu.