Wyspy Owcze fotowyprawa

Wyspy Owcze Fotowyprawa

Wyspy Owcze i ich niezwykłe scenerie: urwiste klify, dzikie wybrzeża, imponujące fiordy, wysokie wodospady to cel naszej fotowyprawy w sierpniu 2020 roku. Nie będą rozczarowani miłośnicy fotografowania ptaków – jest ich tu mnóstwo, a maskonury są bardziej popularne niż na Islandii! Będzie ciekawie, będzie intensywnie, a program gwarantuje, że będziemy fotografować najbardziej spektakularne scenerie Wysp Owczych!

Termin:

sierpień 2020, 7 dni

Cena:

w przygotowaniu

Uczestników:

8-16

Wyspy Owcze fotowyprawa

Tydzień wśród krajobrazów Północy

Fotowyprawa na Wyspy Owcze potrwa 7 dni. Na miejsce dostaniemy się samolotem z Warszawy (z przesiadką w Danii), w ten sam sposób też wrócimy. Pierwszy wieczorny plener będziemy mieli w dniu przylotu, a ostatni poranny – przed odlotem. Na miejscu czekają na nas najpiękniejsze scenerie Wysp Owczych, m.in. Palec Wiedźmy, wodospad przy wiosce Gásadalur, wiszące nad oceanem jezioro Sørvágsvatn, latarnia morska na klifie Mykinesholmur, wschód słońca nad fiordem Funningsfjordur, poranek przy skałach Drangarnir i wiele innych. Wspominaliśmy, że to będzie intensywny tydzień? ;)

Wszystkie wschody i zachody nasze!

To jest fotowyprawa, więc program jest przygotowany pod kątem fotografowania scenerii Wysp Owczych w najlepszym świetle. A ponieważ jedziemy tam w sierpniu, to wschód słońca będzie około godziny 5 rano, a zachód będziemy fotografować o 22. Noc będzie więc krótka i czasu na sen niewiele, ale… mamy na to sposób! Podobnie jak w Prowansji, w środku dnia będziemy mieli sjestę – można będzie wówczas trochę dospać lub przynajmniej odpocząć. Mało fotogeniczny środek dnia będzie także przeznaczony na warsztaty fotograficzne i analizy wykonanych fotografii. Ponadto będziemy mieli noclegi blisko plenerów i dwukrotnie zmienimy miejsce zakwaterowania, aby tylko skrócić czas porannych i wieczornych przejazdów. To nie będą wczasy all inclusive, ale zrobiliśmy wszystko, żeby były najmniej uciążliwe, jak tylko to możliwe.

Wyspy Owcze fotowyprawa

Program wyjazdu

1dzień

Wylot z Polski, dotarcie na Wyspy Owcze, zakwaterowanie.

Przejazd do stolicy – Torshavn na wyspie Streymoy.

W drodze powrotnej fotopunkt „Palec Wiedźmy”.

Zakupy; wieczorem dla chętnych spacer do centrum miasteczka.


2 dzień

Wyjazd o 4.00 w stronę jez. Sorvagsvatn.

Przejście ok. 1 godz. do klifów i wodospadu Bøsdalafossur.

Powrót brzegiem jeziora ok. 1 h

Przejazd do Sorvagur

Rejs na Mykines i fotografowanie do godz. 16.00 wyspy, klifów, wioski oraz latarni na Mykinesholmur

Powrót do kwatery: sen, warsztaty


3 dzień

wyjazd ok. godz. 2.15 do Sorvagur i spacer do punktu widokowego na Tindholmur

Powrót do kwatery: sen, warsztaty

Wyjazd ok. godz. 20.00 do Gasadalur

Po drodze fotopunkt: wodospad przed tunelem

Fotografowanie wioski i wodospadu Mulafossur do godz. 23.00


4 dzień

wyjazd ok. godz. 4.00 do Saksun na wyspie Streymoy.

Fotografowanie zatoki i wodospadów, wioski z punktu widokowego na górze oraz kościoła i szałasów

Przejazd do miejsca zakwaterowania, odpoczynek, warsztaty

Wieczorem spacer na okoliczne wzgórza i fotografowanie zatoki oraz brzegów wyspy Vagar


5 dzień

Wyjazd ok. 4.15 do Tjornuvik na wschód słońca lub wyjście nocne na przełęcz z widokiem na Tjornuvik – wschód słońca na górze i zejście w godzinach rannych do wioski.

Fotografowanie plaży, skał: olbrzyma i wiedźmy, dla chętnych wejście do punktu widokowego na wzgórzu i do wodospadu

Śniadanie w miasteczku i kawa!!!!

Wodospad Fossa

Przejazd na wyspę Esturoy

Po drodze fotostop na drodze 23 z widokiem na wodospad Fossa po drugiej stronie cieśniny

Przejazd do Eidi, odpoczynek.

Wieczorem fotografowanie wodospadu, wysp i klifów.


6 dzień

ok. 4.15 wyjazd do Gjogw, wschód słońca nad fiordem Funningsfjordur i wyspą Kalsoy

Fotografowanie w wiosce Gjogw

Przejazd na wyspę Bordoy i zakwaterowanie na obrzeżach Klaksvik, czas wolny

Wyjazd ok. godz. 19 na wyspę Vidoy

Spacer na wzgórza przy Vidareidy

Fotografowanie przy zachodzie słońca

Powrót to Klaksvik


7 dzień

Poranny spacer do zatoki w Klaksvik i fotografowanie wyspy Kunoy

Pakowanie i przejazd na wyspę Vogar na lotnisko, powrót do Polski

Wyspy Owcze fotowyprawa

Czy to będzie trudna fotowyprawa?

Na fotowyprawach zawsze staramy się jak najmniej chodzić, żeby mieć jak najwięcej czasu na fotografowanie. Na Wyspach Owczych nie wszędzie jednak da się podjechać, więc czeka nas kilka spacerów. Najdłuższy z nich to około godziny marszu, bez ostrych podejść. Dla osób bardzo nielubiących spacerów zawsze będzie plan B, choć od razu zastrzegamy, że z mniej spektakularnymi sceneriami.

Wyspy Owcze fotowyprawa

Fotowyprawa pod patronatem herbaty ;)

Naszą przewodniczką po Wyspach Owczych będzie Agata Ożarowska, która prowadziła też jedna z naszych fotowypraw na Islandię. Prawie wszystkich zaprezentowane tu fotografie z Wysp Owczych są jej autorstwa. Agata nie tylko pokazuje świat prowadząc wyjazdy turystyczne, fotografuje, ale też jest miłośniczką i znawczynią herbaty. Koniecznie wpadnijcie do Agaty na filiżankę herbaty!

Wyspy Owcze fotowyprawa

Fotowyprawa na Wyspy Owcze – w przygotowaniu

Fotowyprawa jest przygotowywana i wkrótce zostanie ogłoszona. Jeśli chcesz priorytetowo otrzymać informację o tej i innych fotowyprawach, zapraszamy do zapisywania się na listę mailingową POD TYM LINKIEM!

Adresów mailowych nie sprzedajemy, nie udostępniamy i nie wykorzystujemy do rozsyłania informacji od podmiotów trzecich.

Cena zawiera:

 przelot z Warszawy na Wyspy Owcze i z powrotem

 zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami

 wyżywienie zgodnie z programem

 przejazdy na miejscu

 wstępy wszędzie tam, gdzie będą potrzebne

opiekę pilota

doradztwo fotograficzne

ubezpieczenie KL i NW

opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

wydatków osobistych

pozostałego wyżywienia

łapówek dla maskonurów

ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Można je wykupić dodatkowo, deklarując taką chęć przy wypełnianiu zgłoszenia poniżej. Cenę ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu na Wyspy Owcze podamy, gdy będzie już znana cena samej fotowyprawy. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu

Jak się przygotować na Wyspy Owcze

Wyspy Owcze leżą między Islandią a Szkocją – i nic dziwnego, że panuje tam pogoda islandzko-szkocka. W sierpniu temperatury oscylują między 9 a 13 stopni Celsjusza, opady deszczu są częste, choć niezbyt intensywne ani długie. Średnio dziennie są trzy godziny słoneczne. Wiatry są częste i bywają silne – co jest bardzo istotną informacją. Trzeba się przygotować nie tylko przeciwdeszczowo, ale też przeciwwiatrowo, bo o ile temperatury nie są szczególnie niskie, to wiatr powoduje, że chłód jest bardziej dotkliwy, jeśli ktoś nie jest odpowiednio ubrany. Wskazane są więc wodoodporne trapery, goreteksowa kurtka i spodnie chroniące przed deszczem i wiatrem. Trzeba też zabrać ze sobą odzież na tyle ciepłą, żeby 2-3 godzinne sesje plenerowe nie stanowiły dyskomfortu. Jest to takie samo wyposażenie, które zalecamy na letnią fotowyprawę na Islandię.

Potrzebne dokumenty i szczepienia

Wyspy Owcze są terytorium autonomicznym zależnym od Danii, ale nie należą do Unii Europejskiej. Niemniej jednak wjeżdżamy na dowód osobisty, żadne szczególne szczepienia nie są wymagane, nie ma też żadnych nietypowych warunków zdrowotnych. Europa, po prostu.


Jak przed każdą podróżą, zachęcamy aby w razie wątpliwości sprawdzić stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Znajdują się tam aktualne informacje o wymaganych dokumentach, szczepieniach, ostrzeżenia i przepisy celne dla każdego kraju.