Wiosenne bieliki, wyprawa przyrodnicza

Wiosenne bieliki - wyprawa przyrodnicza

Polujący bielik prawie na wyciągnięcie ręki! Te obserwacje mają swoją ekscytującą dramaturgię. Ptaki najpierw krążą, wreszcie pikują i podrywają się z rybą w szponach, rozpryskując przy tym lśniące w słońcu krople wody- to trzeba zobaczyć! Emocjonujące widowisko, jakiego dostarczają obserwatorom bieliki z Zalewu Szczecińskiego, to tylko część atrakcji wiosennej wyprawy przyrodniczej do ptasich ostoi zachodniej Polski. Co jeszcze czeka uczestników? Obserwacje licznego i różnorodnego ptasiego bractwa, które wiosną prezentuje się w swoich najpiękniejszych piórkach. Uroki wsłuchiwania się w rozwibrowane przyjemnie ptasim gwarem rozlewiska. Spokojne meandrowanie katamaranem po niezwykłej i zachwycająco malowniczej delcie Świny, na której nieco tajemniczy krajobraz składa się ponad 40 wysepek.

Termin:

19 - 24 marca 2024, 6 dni

Cena:

2780 PLN

Uczestników:

6-11

Uczestnicy naszych wcześniejszych wypraw mają zniżkę 100 zł. Cena dla Was to 2680 PLN

BRAK MIEJSC

ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ

Wyprawa przyrodnicza - co trzeba wiedzieć  

To wyjazd adresowany przede wszystkim do miłośników obserwacji i fotografowania zwierząt. Także do osób, które cenią walory miejsc oddalonych od zgiełku miasta i czerpią przyjemność z bycia wśród natury. Największą atrakcję stanowią polowania bielików, jednakże uczestnicy wyprawy mają także szansę na oglądanie aż 11 gatunków kaczek, ponadto gęsi, siewek złotych, czajek, skowronków i wielu innych gatunków ptaków. Z drapieżników, oprócz bielików, w ostojach, które odwiedzimy, można zaobserwować kanie, błotniaki, sokoły wędrowne i rybołowy. Niewykluczone jest też spotkanie z fokami i wydrami. 

Program wyjazdu

Dzień 1

Przejazd z Warszawy przez Poznań (można się dosiąść) do Słońska, który słynie także jako "Rzeczpospolita Ptasia". Jeszcze tego samego dnia udamy się w teren na obserwacje.

Dzień 2

Obserwacje prowadzone w najlepiej do tego celu wybranych miejscach Parku Narodowego "Ujście Warty". Jego obszar oferuje niezwykłe bogactwo ornitologiczne, odnotowano tu aż 280 gatunków ptaków!

Dni 3-5

Po porannym spacerze i wykwaterowaniu w Słońsku przejazd na Karsiborską Kępę. Specjalny rejs, zorganizowany wyłącznie dla uczestników wyprawy,  po Zalewie Szczecińskim, podczas którego z pokładu łodzi motorowej będzie można obserwować i fotografować polujące bieliki. Kolejny rejs, tym razem katamaranem po urokliwej delcie Świny, składającej się z 40 wysepek, kanałów, szuwarów i piaszczystych wydm, który jest również okazją do ciekawych ptasich spotkań i fotografowania ich z perspektywy wody. Ponadto przejazdy do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie  uczestnicy będą mogli podziwiać najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego oraz spacerować po najciekawszych przyrodniczo trasach. Woliński Park Narodowy także oferuje możliwość zaobserwowania wielu gatunków ptaków, których odnotowano tu 230. 

Dzień 6

Po porannym spacerze i wykwaterowaniu powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Rejsy zostaną zrealizowane, jeśli na przeszkodzie nie stanie niesprzyjająca  pogoda. Koszt udziału w rejsach nie jest uwzględniony w cenie wyprawy, opłaty za nie zostaną pobrane w gotówce od uczestników na miejscu, gdy będzie pewność, że warunki atmosferyczne pozwolą na realizację danego rejsu.

wyprawa przyrodnicza

Czy to będzie trudna wyprawa?

W trakcie wyprawy przewidzianych jest kilka spacerów połączonych z obserwacjami zwierząt. Spacery będą trwać po kilka godzin i do przejścia będzie około 10 kilometrów dziennie, ale tempo będzie niespieszne, z częstymi postojami.

Bielik na Zalewie Szczecińskim, wyprawa przyrodnicza

Wyprawa przyrodnicza z Grzegorzem Pyziołkiem 


Przewodnikiem będzie Grzegorz Pyziołek, doświadczony ornitolog i specjalista od wyjazdów przyrodniczych z wieloletnim doświadczeniem, miłośnik Islandii, zawodowy kierowca z uprawnieniami do prowadzenia autobusów.

Autorem wszystkich zdjęć jest Staszek Dul.

Cena zawiera:

przejazd autobusem z Warszawy, transport na miejscu i powrót do Warszawy

zakwaterowanie w pensjonatach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami.


5 śniadań, 5 obiadokolacjiopłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Pomocowy


Cena nie zawiera:


wydatków osobistych

rejs na bieliki na Zalewie Szczecińskim - 200 PLN

rejs po delcie Świny - 150 PLN

wyżywienia poza wymienionym
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Co spotkamy na tej wyprawie