Warstwy i maski - warsztaty edycyjne online
Zapraszam na warsztaty edycji zdjęć - robimy je zdalnie, przez internet, siedząc wygodnie w domu. O umówionej godzinie każdy zasiądzie przed swoim komputerem i nauczymy się czegoś nowego. Tym razem warsztaty dotyczą zagadnienia, o które wiele osób pytało: użycia warstw. A że warstwy bez masek to jak masło orzechowe bez powideł, to sobie też trochę pomaskujemy.
Nasze warsztaty edycyjne to:
• Interaktywne zajęcia w małych grupach
• Dokładne przećwiczenie każdego zagadnienia
• Nie trzeba nigdzie jeździć: uczysz się w domu, przez internet
• Można korzystać z laptopa albo komputera stacjonarnego
• Dostęp do materiałów z warsztatów po ich zakończeniu
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!
ZAPRASZAMY!
10 grudnia 2022, 5 godzin
340 zł
2-6
Małe grupy, dużo ćwiczeń
Spotkania są interaktywne i przebiegają według schematu: prezentacja – ćwiczenie z asystą. Czyli najpierw ja pokazuję co i jak należy zrobić, a następnie Uczestnicy powtarzają czynności, korzystając z mojej pomocy jeśli jej potrzebują. Jeśli pojawi się konieczność dodatkowych wyjaśnień, też oczywiście można na nie liczyć. Gdy wszyscy wykonają ćwiczenie, przejdziemy do następnego. Taki interaktywny tryb pracy jest najbardziej efektywny dla małych grup, więc nasze grupy będą liczyć maksymalnie sześć osób.
Na tych warsztatach nauczysz się:
• poruszać się bez stresu w palecie warstw
• jakie są rodzaje warstw, do czego służą i jak się nimi efektywnie posługiwać
• robić podwójną (a może i potrójną) ekspozycję na różne, kreatywne sposoby
• do czego może służyć pusta warstwa – i że jest bardzo praktyczna!
• zabarwiać, rozjaśniać i przyciemniać fragmenty zdjęcia z użyciem warstw, uzyskując bardzo naturalne efekty
• optymalnie wyostrzać zdjęcia z użyciem warstw
• korygować detale, klonować i retuszować bez obaw o zepsucie obrazu
• łączyć zdjęcia tego samego miejsca aby pozbyć się niechcianych elementów… albo powielić pożądane
• korzystać z różnych trybów mieszania warstw dla uzyskania pięknych efektów
• używać opcji mieszania warstw w roli poręcznych masek
Zdjęcie powyżej powstało ze zdjęcia poniżej dzięki użyciu warstw i rozmywania. Tego też nauczymy się na warsztatach!
Warsztaty edycyjne w trybie wygodnym
Zajęcia online różnią się od stacjonarnych pod różnymi względami. Skoro nigdzie nie musimy jechać ani wynajmować sali, nie ma powodu, żeby robić trzydniowe posiedzenia. Online jeden dzień to jedno zagadnienie, przewałkowane wzdłuż i wszerz. Pojedyncze spotkanie trwa 5 godzin, z półgodzinną przerwą w środku. Kawę i ciastka na przerwę każdy dostarcza sobie we własnym zakresie :) Potrzeba notowania zagadnień jest mniejsza niż przy dotychczasowych warsztatach obróbkowych, bo Uczestnicy dostaną dostęp do materiałów zapisanych przez system Zoom w trakcie warsztatów. Mimo to namawiam do notowania przynajmniej niektórych, bardziej skomplikowanych zagadnień, bo dzięki temu lepiej się zapamiętuje – niemniej jednak, w tym systemie więcej będzie ćwiczeń, a mniej notowania.
Na zdjęciu poniżej było oryginalnie znacznie więcej ludzi... jak to w Wenecji! Takie cuda też się nauczymy robić.
Warsztaty są prowadzone przy użyciu platformy Zoom. Do uczestnictwa w nich wystarczy założenie darmowego konta i pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom. Instrukcję instalacji Zooma oraz korzystania z istotnych jego narzędzi można znaleźć w poradniku: Warsztaty online - jak się przygotować.
Cena zawiera:
• udział w 5-godzinnych warsztatach edycyjnych online
• pliki z fotografiami do ćwiczeń podczas warsztatów
• materiał wideo zarejestrowany w trakcie warsztatów
• pomoc w konfiguracji oprogramowania do wideokonferencji w dzień poprzedzający warsztaty
• podatek VAT
OSTANIE WOLNE MIEJSCA!
ZAPRASZAMY!
Czego potrzebuję aby wziąć udział w warsztatach online?
Warsztaty edycyjne online są prowadzone przez internet, niezbędny jest więc sprawny dostęp do internetu. Jak sprawny? Jeśli oglądamy bez problemów i zacięć filmy w wysokiej rozdzielczości na Youtube, Netflix, HBO itp., to prawdopodobnie mamy wystarczająco wydajny internet.
Potrzebny jest też oczywiście komputer z oprogramowaniem, które będzie używane podczas warsztatów. W tym przypadku potrzebne oprogramowanie to:
- Adobe Photoshop (najlepiej CC, ale starsze CS - CS6, CS5, CS4 czy CS3 też wystarczą).
Photoshop może być w wersji próbnej, którą można sobie aktywować bezpłatnie na 7 dni wybierając Plan fotograficzny Adobe.
Komputer powinien być na tyle wydajny, aby wygodnie i sprawnie działał na nim Photoshop - bez zacięć, przestojów, oczekiwania na wykonanie operacji. W praktyce wystarczy do tego komputer z dowolnym procesorem nie starszym niż 7 lat i pamięcią RAM co najmniej 8 GB (a jeszcze lepiej - 12-16 GB). Potrzebna też będzie myszka do sterowania (gładzik nie wystarczy!). Dwa monitory będą stanowiły ułatwienie (na jednym ekranie można wyświetlać transmitowane instrukcje warsztatowe, a na drugim ekranie mieć Photoshopa do ćwiczeń), ale nie są niezbędne.
Pliki zdjęć potrzebnych do ćwiczeń zostaną dostarczone przed rozpoczęciem warsztatów - nie trzeba szykować własnych.
Warsztaty są prowadzone przy użyciu platformy Zoom. Do uczestnictwa w nich wystarczy założenie darmowego konta i pobranie bezpłatnej aplikacji Zoom. Instrukcję instalacji Zooma oraz korzystania z istotnych jego narzędzi można znaleźć w poradniku: Warsztaty online - jak się przygotować. W wieczór poprzedzający warsztaty zapraszamy na spotkanie techniczne, podczas którego będzie można sprawdzić, czy wszystko ze zdalnym połaczeniem jest w porządku.