Konie arabskie z Michałowa, warsztaty fotograficzne Czarowne Świętokrzyskie

Czarowne Świętokrzyskie - konie i krajobrazy

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, na których będziemy fotografować świętokrzyskie krajobrazy, biegające o poranku konie pełnej krwi arabskiej, a także bajkowo malowaną wieś. Będą to więc bardzo intensywne i zróżnicowane tematycznie i stylistycznie warsztaty. Tym razem wyjątkowo termin warsztatów fotograficznych to nie piątek-niedziela, ale czwartek-sobota. Czwartek jest jednak dniem wolnym od pracy (Boże Ciało), więc dla uczestników będzie to dogodniejsze, bo nie wymagające dojazdu na warsztaty po pracy.

Poranki i wieczory to oczywiście święta pora na zdjęcia krajobrazowe. Piątkowy poranek, a także czwartkowy i piątkowy wieczór spędzimy wśród świętokrzyskich pejzaży, które niekiedy przypominają Toskanię (choć bez cyprysów). Środek dnia to dobry czas na zdjęcia architektury i wnętrz. W piątek wybierzemy się do niezwykłej wsi Zalipie, w której domy (a nawet remiza straży pożarnej) pomalowane są w kwiatowe motywy. Jeszcze przed zachodnią sesją plenerową zdążymy z aparatami odwiedzić gmach kolegiaty w Wiślicy. Sobotni poranek będzie stanowił wisienkę na naszym torcie - poranna sesja z końmi ze stadniny w Michałowie.

Wieczory wypełnią nam dyskusje o fotografii i fotografiach. W piątkowy wieczór to my będziemy mówić i pokazywać zdjęcia, przygotowując grupę na czekające wyzwania, a w sobotni wieczór uczestnicy warsztatów będą prezentować i omawiać wykonane podczas tego weekendu fotografie.

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ !

Termin:

11-13 czerwca 2020, długi weekend

Cena:

1080 zł, dla stałych klientów 980 zł

Uczestników:

6-16

Wzgórza Stradowa, warsztaty fotograficzne Świętokrzyskie

O fotografowaniu koni

W sobotni poranek pojedziemy do stadniny w Michałowie, gdzie hodowane są konie rasy arabskiej. Dotrzemy tam na czas, gdy konie są wypuszczane ze stajni na pastwisko. Wówczas są najbardziej energiczne, dynamiczne, dają największe szanse na ciekawe kadry. Będzie okazja do robienia zdjęć zarówno całemu biegnącemu stadu, jak i pojedynczym rumakom.

Może się zdarzyć, że poranek będzie mokry, wówczas pracownicy stadniny nie wypuszczają koni na pastwisko. Konie arabskie są bardzo delikatne i wrażliwe na zmiany pogody. W takim przypadku będziemy realizowali sesję fotograficzną na terenie stadniny.

O prowadzących warsztaty fotograficzne

W fotografowaniu świetokrzyskich krajobrazów oraz biegających rumaków będziemy pomagać my, czyli Ewa Prus i Piotr Dębek. Będziemy z Wami podziwiać, oglądać, fotografować, patrzeć Wam przez ramię i doradzać w miarę potrzeb. Zaprowadzimy gdzie trzeba, dopilnujemy ustawień i damy tyle wolnej ręki, żeby Wasza kreatywność miała czas i miejsce się rozwinąć. W piątek po kolacji przygotujemy Was do czekających w następnych dniach fotograficznych wyzwań, a w sobotni wieczór pooglądamy wspólnie wykonane zdjęcia i podyskutujemy o nich.

Dodatkowym wsparciem będzie Katarzyna "Katula" Gritzmann, świętokrzyska przewodniczka, nauczycielka fotografii i licencjonowana (sic!) czarownica.

Zalipie - malowana wieś, kolorowe domy, warsztaty fotograficzne, Świętokrzyskie

Program wyjazdu

Warsztaty rozpoczynają się w czwartek 11 czerwca o godzinie 15, a kończą w sobotę 13 czerwca po obiedzie o godzinie 14.


czwartek

Powitanie uczestników przekąską i teoretycznym przygotowaniem do czekających wyzwań fotograficznych. Po wzmocnieniu sił i wzbogaceniu wiedzy ruszamy na pierwszy plener krajobrazowy, którym będzie zachód słońca nad wzgórzami Stradowa. Po plenerze wracamy na kolację, a po niej zapraszamy na wieczorne spotkanie warsztatowe poświęcone wyzwaniom następnych dni. Będziemy opowiadać zarówno o fotografowaniu krajobrazów z wykorzystaniem długich obiektywów, jak i o technikach fotograficznych pozwalających ciekawie fotografować biegnące konie.


piątek

Świt powitamy wśród nadnidziańskich krajobrazów, a tematem naszych zdjęć będą pola, łąki, wzgórza, drzewa i inne naturalne obiekty, wśród których będziemy cieszyć się porankiem. Po porannym plenerze wracamy na śniadanie.

Po śniadaniu znowu będziemy fotografować kwiaty, ale tym razem namalowane na domach w słynnym Zalipiu. Po południu odwiedzimy Wiślicę z piękną kolegiatą, a wieczór spędzimy krajobrazowo wśród malowniczych wzgórz i pól w okolicy Wiślicy. 

Na koniec dnia odbędzie się spotkanie warsztatowe z omówieniem wykonanych podczas ostatnich dni zdjęć oraz dyskusja na temat napotkanych problemów fotograficznych.


sobota

O poranku złożymy wizytę w stadninie koni w Michałowie. Musimy tam być wcześnie: wtedy, gdy konie są wypędzane na pastwisko. Ich bieg zadrzewioną aleją to okazja do pięknych zdjęć. Po sesji z fotografowaniem koni wracamy na śniadanie, a po nim czeka nas ostatni plener tej edycji warsztatów świętokrzyskich. W rezerwacie Skorocice będziemy fotografować największą w Polsce gipsową jaskinię - 280 metrów gipsowych grzęd, ambon, ścian i wież. Czekają nas jaskiniowe ćwiczenia z techniki high key. :) Warsztaty kończymy wspólnym obiadem o godzinie 13.

Zalipie malowana wieś, warsztaty foto, architektura

Czy to będą trudne warsztaty?

Chodzić będziemy tyle, ile będziemy chcieli, w poszukiwaniu kadrów. Na wszystkie plenery przywiezie nas autobus, więc wyzwaniem może być tylko wstawanie na wschody słońca. :)

Ta edycja warsztatów fotograficznych przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników fotografii. Wśród czekających nas tematów jest także dość wymagająca technicznie sesja z biegającymi końmi, ale do tego przygotujemy uczestników odpowiednio wcześnie. Z wyprzedzeniem przedstawimy techniki i strategie, które pozwalają w ciekawy sposób fotografować biegnące konie, a także pomożemy w optymalnej konfiguracji aparatu do tego zadania.

Krajobrazy świętokrzyskie

Dokąd i jak przyjechać

Warsztaty odbędą się na Ponidziu, a mieszkać będziemy w zabytkowym dworku w Odonowie. Sam dworek jest urokliwy i wart sesji fotograficznej - niewykluczone, że znajdziemy na nią czas. :) Dworek w Odonowie znajduje się w pobliżu miasteczka Kazimierza Wielka, około 55 km na północny wschód od Krakowa. Dane GPS: 50.247761, 20.499567

Klacz i źrebię, Czarowne Świętokrzyskie, stadnina koni Michałów

Cena zawiera:

noclegi i wyżywienie w zabytkowym dworku w Odonowie.

 wyżywienie zgodnie z programem: 2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje

bilety wstępu do obiektów objętych programem

 przejazdy w trakcie warsztatów

doradztwo i wsparcie fotograficzne, udział w warsztatach

podatek VAT

Cena nie zawiera:

wydatków osobistych

kosztów dojazdu do Odonowa (dojazd we własnym zakresie)

ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Można je wykupić dodatkowo, deklarując taką chęć przy wypełnianiu zgłoszenia poniżej. Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu na warsztaty Czarowne Świętokrzyskie kosztuje 31,86 zł, a w przypadku gdy przewidujemy możliwość rezygnacji z uwagi na chorobę przewlekłą własną lub osoby bliskiej, 47,79 zł. Uczestnicy naszych wcześniejszych warsztatów fotograficznych i fotowypraw mogą się ubezpieczyć od rezygnacji za cenę odpowiednio 28,91 lub 43,36 zł zł. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

ZAPRASZAMY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Czarowne Świętokrzyskie - jak się przygotować?

Potrzebny na te warsztaty sprzęt fotograficzny to aparat z pełną kontrolą ekspozycji - najlepiej lustrzanka lub bezlusterkowiec. Do tego obiektywy od ultraszerokich (przydadzą się do krajobrazów i architektury) po teleobiektywy (70-200 mm, 70-300 mm lub nawet dłuższe - zarówno do krajobrazów, jak i fotografowania koni). Konieczny będzie statyw, przyda się wężyk spustowy lub pilot zdalnego wyzwalania. Tradycyjnie zalecamy mieć na obiektywach filtry polaryzacyjne. W zależności od pogody, czyli stanu chmur i siły wiatru, mogą się także przydać pełne filtry szare. Warto zabrać spory zapas kart pamięci, bo konie będziemy fotografowali trybem seryjnym!

Mimo że ta edycja warsztatów fotograficznych odbędzie się w połowie czerwca, to należy się przygotować, że przed świtem wśród świętokrzyskich krajobrazów może być chłodno. Jak zawsze, należy zabrać ze sobą - na wszelki wypadek - odzież przeciwdeszczową dla siebie i aparatu.

Araby z Michałowa, konie w biegu, warsztaty fotograficzne, Świętokrzyskie