Jesteś tutaj: Góra Forum dyskusyjne portalu Fotezja.pl Informacje na temat portalu Fotezja.pl Wszystko o portalu Fotezja i Galerii Fotezji

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  cornus 1 rok, 1 miesiąc temu.

 • Twórca
  Temat
 • #70

  Piotr Dębek
  Keymaster

  Fotezja i jej Galeria mają sporo funkcji, wiele możliwości prezentacji swoich zdjęć, informacji o sobie, a także interakcji z innymi fotezjanami. Przyznaję – jest tego tyle, że można się w tym pogubić. Poniżej będziemy więc zamieszczać i aktualizować instrukcje i podpowiedzi na temat korzystania z różnych mechanizmów Fotezji. Jeśli jednak te informacje będą niedostatecznie precyzyjne lub zauważycie błędy w działaniu Fotezji, dajcie nam o tym znać! Piszcie swoje uwagi i pytania w tej sekcji https://www.fotezja.pl/forum/forum/porozmawiajmy/o-fotezji/fotezja-pytania-problemy-zauwazone-bledy/

  • Ten wątek został zmodyfikowany 1 rok, 1 miesiąc temu przez  Piotr Dębek.
  • Ten wątek został zmodyfikowany 1 rok, 1 miesiąc temu przez  Piotr Dębek.
 • Autor
  Opinii
 • #152

  cornus
  Uczestnik

  Jeszcze jedna drobna uwaga.

  Klikając bardziej lub mniej świadomie różne przyciski w galerii przenosimy się często do st.głównej FOTEZJII. Tam brak w menu głównym przycisku GALERIA uniemożliwia powrót do GALERII. Wymusza to korzystanie z zakładek lub linków zewnętrznych 🙁

  • #153

   Piotr Dębek
   Keymaster

   Jak Galeria będzie gotowa, to będzie nawigacja z głównej Fotezji. Na razie to plac budowy. 🙂

   Umieszczenie „Najnowsze zdjęcia” i wymienienie 5 tytułów ( tekst) pierwszych zdjęć mija się z celem.

   Tytuły i autorzy są wyświetlani w postaci napisów widocznych po najechaniu kursorem na zdjęcie, więc to tytuły nie zajmują miejsca. Chyba że masz na myśli co innego?

   Liczbę kategorii możemy zwiększyć jak będzie zapotrzebowanie na konkretne kategorie, aczkolwiek „inne” mi się zdecydowanie nie podoba – jednak autor powinien się zdecydować o czym jest zdjęcie, a nie wrzucać co popadnie do „Inne”.

   • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 rok, 1 miesiąc temu przez  Piotr Dębek.
 • #151

  cornus
  Uczestnik

  Dzień dobry.

  Przemyśleń c.d.

  Strona główna. Umieszczenie „Najnowsze zdjęcia” i wymienienie 5 tytułów ( tekst) pierwszych zdjęć mija się z celem. Wymienienie wszystkich tytułów jest niemożliwe. Obok po najechaniu kursorem na zdjęcie ukazuje się tytuł. Mz miejsce można wykorzystać w inny sposób.

  Kategorie. Brakuje mi tu kategorii inne. Nie sposób wymieniać tu wszystkie, ale co nie pasuje do już istniejących można wrzucić w „inne”. Kategoria jest obowiązkowa a nie sposób n.p. zaliczyć zdjęcie sportowe do kategorii „Architektura”;)

  • #155

   Piotr Dębek
   Keymaster

   Umieszczenie „Najnowsze zdjęcia” i wymienienie 5 tytułów ( tekst) pierwszych zdjęć mija się z celem.

   Ach, już wiem – masz na myśli widget na bocznym pasku. Ok, jeszcze pomyślę co z tym zrobić.

   • #156

    cornus
    Uczestnik

    Tak. O to mi chodziło:)

 • #150

  Piotr Dębek
  Keymaster

  ad. 1 – Tak, pracujemy nad tym.

  ad. 2 – Wczoraj wymieniłem mechanizm dodawania zdjęcia do galerii i z tym jest jeszcze trochę roboty.

  ad. 3 – O, faktycznie.

  ad. 4 – Dodałem Pomoc do menu. To na głównej to nie jest spis tematów pomocy, tylko najnowsze tematy na forum – a że aktualnie dotyczą obsługi serwisu… Później pewnie będą dotyczyły różnych rzeczy.

  Dzięki!

 • #149

  cornus
  Uczestnik

  1. Mało intuicyjne przejście od zdjęcia do jego oceny. Proponuję napis pod powiększonym zdjęciem „przejdź do zdjęcia” zastąpić „przejdź do oceny zdjęcia i komentarza”. Druk powinien być mocno rzucający się w oczy. W tym układzie funkcja działa ale trudno wpaść na to, że tu o to chodzi.

  2. Okno  „Usuń lub modyfikuj” wymaga tłumaczenia. Standardowo „przetłumacz stronę” nadaje przyciskom właściwe nazwy.Modyfikacja nie działa. W oknie modyfikacji ukazuje się zmodyfikowane zdjęcie, w galerii pozostaje nadal zdjęcie pierwotne.

  3. Nie działa przycisk „odpowiedz” na komentarz pod zdjęciem a powinien.

  4. Przycisk „Pomoc” powinien być na głównym pasku menu strony i otwierać nową stronę pomocy. Pomoc nie powinna zabierać miejsca na stronie głównej. C.d. nastąpi. Cornus.

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.