Jesteś tutaj: Góra Forum dyskusyjne portalu Fotezja.pl Oprogramowanie dla fotografów Operacje w PS 2015

Wyświetlanie 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      Andrzej
      Uczestnik

Jakieś cuda się czasami zdarzają, gorzej jak te cuda są denerwujące. Otóż mam w PS kilka operacji własnych i miedzy innymi operację zapisu zdjecia w formacie jpg (po obróbce z RAW). Niedawno dodałem nową (“wyostrzanie”) operację i (chyba) od tej chwili operacja zapisu zdjęcia zaczęła (sama!!) dodawać do nazwy zdjęcia słowo “copy” (“kopia” w wersji polskiej). Operacja zapisuje prawidłowo ale z nazwą np. EMG_4651 kopia.jpg.

Usunięcie tej dodanej operacji “wyostrzanie” oraz napisanie od nowa operacji zapisu nic nie zmienia i nie udaje sie tego zmienić. Aby było ciekawiej to zapis bez wykorzystania operacji działa prawidłowo i PS nic nie dodaje. PS uparł się a mnie lekko denerwuje. Czy ktoś spotkał się z takimi cudami?

• Ten wątek został zmodyfikowany 1 year, 3 months temu przez Andrzej.
      Andrzej
      Uczestnik

Kolejna obserwacja wskazuje, że użycie operacji zawierającej użycie kanału Alfa skutkuje tym, że po scaleniu i użyciu własnej operacji “zapisz jako”, dopisywane jest do nazwy słowo “kopia” . Zapis “ręczny” (Zapisz jako) nie powoduje dodania do nazwy słowa “kopia”. Co tu mozna poradzić?

Andrzej
      Uczestnik

W końcu doszedłem jak to zrobić by operacja “Zapisz jako” nie dopisywała słowa “kopia”.

Kolejność:

– wyostrzanie z użyciem kanału Alfa

– spłaszczenie

– usunięcie kanału Alfa

– zmiana trybu na 8 bit

– zapisz jako.

Może się komuś przyda.

Wyświetlanie 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.