Jesteś tutaj: Góra Forum dyskusyjne portalu Fotezja.pl Informacje na temat portalu Fotezja.pl 006 – panel użytkownika

Wyświetlanie 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      Piotr Dębek
      Keymaster

Panel użytkownika to miejsce, gdzie można przedstawić informacje o sobie, przejrzeć swoje zdjęcia i komentarze, zobaczyć listę przyjaciół oraz użytkowników obserwowanych oraz odebrać wiadomości od innych użytkowników. Panel użytkownika (po konfiguracji) wygląda tak:

Panel użytkownika galerii Fotezja

Panel użytkownika tworzony jest automatycznie w momencie zakończenia procesu zakładania konta w Galerii Fotezji. Do swojego panelu użytkownika można się dostać wybierając z górnego menu pozycję “Moje konto” lub klikając na swoje zdjęcie profilowe i nazwę po prawej stronie.

jak się dostać do panelu użytkownika Galerii Fotezja

Do ustawień, pozwalających na konfigurację konta można przejść z menu: Moje konto -> Ustawienia lub też w samym panelu klikając na trójkącik koło swojego zdjęcia profilowego (lub miejsca na zdjęcie profilowe) po prawej stronie panelu:

Konfiguracja panelu użytkownika Galerii Fotezja

Mamy wówczas po lewej stronie 5 zakładek:

Panel użytkownika Galerii Fotezja

Mamy tu kolejno:

1. Zobacz profil – przejście do głównego widoku swojego panelu użytkownika;

2. Ustawienia profilu

3. Ustawienia konta –

4. Ustawienia dodatków

5. Wylogowanie – nie wymaga tłumaczenia. 🙂

Kliknięcie zakładki Ustawienia profilu rozwija poniżej ramkę z kilkoma opcjami:

Ustawienia profilu

– informacje profilowe – imię, nazwisko, kraj, miasto, krótka autobiografia

– adres e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania, strona internetowa. Uwaga! Nie musimy tutaj podawać żadnych informacji! Jeśli je podamy, będą widoczne dla innych użytkowników!

– zdjęcie profilowe

– zdjęcie tła – sugerowane rozmiary to 1350×350 pikseli

– społecznościówki – można podać namiary na swoje profile na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Zakładka Ustawienia konta także otwiera ramkę z kilkoma opcjami:

Ustawienia konta

– Powiadomienia – możemy określić, czy chcemy dostawać powiadomienia o nowych wiadomościach, zaproszeniach i akceptacjach naszych zaproszeń.

– Eksportu dane – zgodnie z RODO możemy otrzymać komplet informacji, które podaliśmy w serwisie Fotezja.

– Zmień hasło – zmiana hasła dostępu do portalu Fotezja.pl – zmiana dotyczy dostępu do wszystkich modułów Fotezji, hasło jest jedno zarówno dla Galerii, Forum, jak pozwala na komentowanie artykułów na głównej stronie Fotezji. Wskazane, aby hasło było trudne do złamania – o długości co najmniej 8 znaków, zawierające oprócz liter także cyfry. Zdecydowanie zalecamy, aby nowe hasło zapisać w bezpiecznym miejscu!

• Ten wątek został zmodyfikowany 2 years, 6 months temu przez Piotr Dębek.
      Musbert
      Uczestnik

Przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie napisać, bo prawie wszystko pozamykane ;-(

Próbowałem usunąć swoje zdjęcie, ale okazało się, że przez procedurę USUŃ LUB MODYFIKUJ FOTOGRAFIĘ – nie mogę usunąć zdjęcia. Próbowałem kilkakrotnie i się nie udało! Chciałbym zwrócić uwagę na ten fakt, bo być może jest jakiś błąd w skrypcie, czy coś? Aż strach teraz zamieszczać fotografie, których nie będę miał możliwości usunąć, jeśli po czasie stwierdzę, że tak właśnie chcę.. i dojdę do takiego wniosku na zasadzie wolności myśli i decyzji a tu kicha.. :-/ Ciekawe, dlaczego tak się dzieje? Rozumiem blokowanie nadmiaru publikowania zdjęć, ale niemożność usunięcia własnego zdjęcia to gruba przesada. To poddaje w wątpliwość publikowanie tutaj dalej prac, bez możliwości ich późniejszego skasowania. Trochę słabo..

Piotr Dębek
        Keymaster

Przepraszam, to oczywiście błąd mechanizmu. Działał, ale przestał po jakiejś aktualizacji. Postaram się naprawić.

Oczywiście nie blokujemy możliwości usuwania własnych zdjęć, autor ma do nich pełne prawa, z prawem do skasowania włącznie.

Piotr Dębek
        Keymaster

Dobra, znalazłem przyczynę problemu i jego obejście. Błąd wyskakuje przy kasowaniu zdjęć, do których nie ma opisu. Nie chcę wymuszać dodawania opisu do każdego zdjęcia, więc obejście: jeśli chcesz skasować zdjęcie, które nie ma opisu, przejdź do jego edycji, dodaj jedno zdanie opisu, zatwierdź i wówczas już będzie można skasować.

Musbert
      Uczestnik

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Bałem się, że nie będzie z tego wyjścia, a okazało się, że problem jest banalny i szybki do rozwiązania. To, że nie wymuszasz opisów zdjęć, to też jest wielka wartość i to wcale nie bez znaczenia. Nie każdy ma tzw wenę.. 😉  Jeszcze raz dzięki.

Natalia
      Uczestnik

Mam ten sam problem, niektóre zdjęcia dało się skasować , innych nie. Już miałam pisać, gdy doczytałam się, jak ominąć problem. Też uważam, że nie wymuszanie opisów i tytułów to dobra rzecz.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 months, 3 weeks temu przez Natalia.
Wyświetlanie 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.