Jesteś tutaj: Góra Forum dyskusyjne portalu Fotezja.pl Informacje na temat portalu Fotezja.pl 003 – dodawanie zdjęcia do galerii

Wyświetlanie 25 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #162
   Piotr Dębek
   Keymaster

    Aby dodać zdjęcie do galerii, trzeba mieć założone i aktywowane konto w serwisie Fotezja, a także być zalogowanym do serwisu. Nie ma możliwości dodawania zdjęć bez logowania i bez posiadania konta na Fotezji.

    Dodawanie zdjęć można rozpocząć z kilku miejsc, np. na stronie głównej serwisu można wybrać dwie drogi. Jedną jest pozycja w menu Moje konto -> Dodaj zdjęcie do galerii, a drugą przycisk “Dodaj fotografię” po prawej stronie tuż pod belką nawigacyjną.

    Trzecim miejscem, z którego można rozpocząć dodawanie zdjęcia do galerii jest panel użytkownika, gdzie po prawej stronie także znajdziemy przycisk “Dodaj fotografię”:

    Niezależnie od tego, którą drogę wybierzemy, każda doprowadzi nas do takiej formatki:

    Jak dodać zdjęcie do galerii Fotezji

    Najlepiej zacząć od przycisku “Przeglądaj”, pozwalającego wybrać z dysku swojego komputera plik ze zdjęciem do zamieszczenia. Następnie musimy swojej fotografii nadać tytuł oraz przypisać ją do jednej z kategorii tematycznych (lista wyboru). Pozostałe dwa pola – Opis fotografii oraz Tagi – nie są obowiązkowe.

    Uwaga! Publikacja zdjęcia następuje po wciśnięciu przycisku “Opublikuj”. Przycisk “Zapisz” służy do zachowania szkicu na później – gdy nie mamy czasu dokończyć np. opisu do zdjęcia.

    Zalecamy ograniczenie wielkości fotografii do 1000 pikseli na dłuższym boku, chyba że dana fotografia koniecznie wymaga większych rozmiarów.

    Maksymalne rozmiary publikowanej fotografii to: 1600 pikseli w poziomie, 1000 pikseli w pionie i waga pliku nie przekraczająca 0,5 MB.

    To są wymiary MAKSYMALNE, co nie znaczy, że publikowane zdjęcia muszą być tak wielkie.

    Jak zmniejszyć rozdzielczość i rozmiar zdjęcia przed zamieszczeniem go w Galerii przeczytacie w artykule: https://www.fotezja.pl/jak-zmniejszac-zdjecia-do-internetu/

    UWAGA! Jeśli któryś rozmiar zdjęcia przekracza 1600 pikseli w poziomie lub 1000 pikseli w pionie albo też waga zdjęcia przekracza 500 KB, wówczas zdjęcie nie zostanie poprawnie opublikowane!

    Po opublikowaniu zdjęcia zostaniemy przeniesieni na jego stronę.

     

     

     

    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 years, 11 months temu przez Ewa Prus.
    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 years, 11 months temu przez Ewa Prus.
    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 years, 11 months temu przez Ewa Prus.
    • Ten wątek został zmodyfikowany 3 years, 1 month temu przez Piotr Dębek.
   • #237
    Ela
    Uczestnik

     Cześć,

     dlaczego nie mogę dzisiaj dodać zdjęcia do galerii? Wczoraj dodałam dwa zdjęcia, ale nie miały metadanych

     więc je usunęłam i nie mogłam ich ponownie, już z matadanymi, wstawić do galerii. Ponowna próba dzisiaj bez powodzenia.

     Ela

     • #240
      Ewa Prus
      Uczestnik

       A minęły 24 godziny od wstawienia tamtych? Czy były jakieś komunikaty?

     • #241
      Ewa Prus
      Uczestnik

       UWAGA: USUNIĘCIE WPISU / FOTOGRAFII NIE POWODUJE ZRESETOWANIA LIMITU ZDJĘĆ DO WRZUCENIA TEGO DNIA!

      • #242
       Ela
       Uczestnik

        Dziękuję Ewa, już wszystko jasne.

       • #246
        MacLas
        Uczestnik

         Wpiszę nowy temat tu, bu tu jest o dodawaniu. A ja chciałbym dodać nowy temat na forum i albo nie wiem jak, albo nie mam możliwości.

         Poruszanie się po galerii fotezji – przeszkadza mi, że otwierając najświeższe zdjęcia i dalej wybierając pierwsze z brzegu mogę przechodzić do następnego za pomocą strzałek, mogę się również cofnąć i to jest OK. Ale żeby ocenić lub dać komentarz muszę otworzyć nowe okno i z tego poziomu nie mogę przejść do następnego zdjęcia żeby od razu je komentować. Trzeba się cofnąć, wybrać następne zdjęcie i znowu otworzyć nowe okno z możliwością komentowania i oceny. Czy można to uprościć?

         Brakuje mi też na fotezji działu porad na zapytanie, mam z czymś problem, pytam i czekam na poradę.

         • #247
          Ewa Prus
          Uczestnik

           “Ale żeby ocenić lub dać komentarz muszę otworzyć nowe okno i z tego poziomu nie mogę przejść do następnego zdjęcia żeby od razu je komentować.

           Możesz. Jak przewijasz stronę w dół, w pewnym momencie na dole pojawia się pasek, który ma na środku ikonki społecznościowe (chyba nieczynne na razie, ale one i tak są mało istotne), a po bokach strzałki do następnego i poprzedniego zdjęcia, z tytułami zdjęć.

           “Brakuje mi też na fotezji działu porad na zapytanie, mam z czymś problem, pytam i czekam na poradę.

           Masz na myśli: wstawiam zdjęcie i pytam, co jest z nim nie tak albo co należało zrobić? OK, dodamy taką kategorię. Na razie konkurs otwarty na jej nazwę, żeby była krótka i jednoznaczna 🙂

           • #248
            MacLas
            Uczestnik

             Dzięki Ewo, tak myślałem, że pewnie czegoś nie zauważyłem.

             Co do porad na zapytanie miałem na myśli techniczne problemy, w tym momencie zastanawiam się jak to jest z natywną czułością aparatu. Mój ma 200 ISO i wszystko co więcej to jest elektronicznie podbijane, bardziej zaszumione i mniej szczegółowe i to rozumiem. Ale co się dzieje kiedy mogę ustawić poniżej natywnej czułości, w moim przypadku 100 ISO, teoretycznie powinno być lepiej. Ale chyba lepiej nie jest, a skoro nie jest to po co jest taka możliwość obniżenia ISO. Co się wtedy dzieje w aparacie?

             Myślę, że techniczne pytania, jak i te odnośnie samych zdjęć mogą być kierowane do jednej kategorii, do zakładki o nazwie np. “mam pytanie”.

          • #261
           Piryt
           Uczestnik

            Witam.

            Przesłałem zdjęcie amonita, czyli skamieniałego głowonoga. Wpisałem kategorię “Makro” bo żadna inna mi nie pasowała, ale to właściwie wcale nie jest makro. Przez martwą naturę rozumiemy też zupełnie coś innego. Pasowałaby kategoria np. “Przyroda nieożywiona” albo “Przyroda-inne” ale takiej kategorii nie ma. A np. szata naciekowa jaskini do jakiej kategorii pasuje?

            Pozdrawiam wszystkich.

            • #263
             Piotr Dębek
             Keymaster

              A kategoria “martwa natura i produktowe” nie pasuje?

              • #266
               Piryt
               Uczestnik

                Martwa natura to z definicji raczej coś innego.

                “<b>Martwa natura</b> – gatunek malarski obejmujący kompozycje, zwykle malarskie lub rysunkowe, składające się ze stosunkowo niewielkich, nieruchomych, najczęściej nieożywionych przedmiotów, dobranych ze względów kompozycyjno-estetycznych lub symbolicznych. ” /Wikipedia/

                Produktowe” to z kolei raczej reklama. “Abstrakcja” nie jest zła, tym bardziej że przyroda jest w tym często lepsza od wyobraźni człowieka.

                W sumie nie ma to wielkiego znaczenia, chodziło mi po prostu o tzw. Ordnung, czyli porządek 🙂

              • #265
               Ewa Prus
               Uczestnik

                Szata naciekowa jaskini to najprawdopodobniej pasowałaby do kategorii Abstrakcja 🙂

                • #267
                 Natalia
                 Uczestnik

                  Mam podobne “problemy”  kategoryzacją zdjęć. Wprowadzenie ” inne” załatwiło by sprawę. Co oznaczają cyfry/liczby przy zdjęciach, bo nie mogę sama do tego dojść a w regulaminie też nie znalazłam.

                  • #268
                   Piotr Dębek
                   Keymaster

                    Nie mówię nie zwiększaniu liczby kategorii, ale chciałbym uzasadnienie dla dodania kategorii. W obrębie kategorii zdjęcia powinny być zbliżone tematycznie – taki jest sens kategorii, żeby pejzaże oglądać obok pejzaży, a portrety obok portretów. Kategoria “Inne” wygląda mi na świetne rozwiązanie dla sytuacji, gdy autor nie wie lub nie chce się zastanowić o czym właściwie zrobił zdjęcie i w jakim towarzystwie je chce zaprezentować, więc wybiera “Inne” i niech widz się głowi co zdjęcia w tej kategorii mają ze sobą wspólnego. A dla zdjęć niejednoznacznych mamy przecież kategorie “Abstrakcja” czy “Martwa natura”. Ok, możemy dodać jakąś kategorię, ale prosiłbym o wskazanie typu zdjęć, które będą miały ze sobą coś wspólnego, a które nie pasują do obecnych kategorii.

                    Liczby przy nazwach kategorii na liście kategorii? To liczba zdjęć przypisanych dla danej kategorii. Chyba że chodzi o jakąś inną liczbę?

                    • #270
                     Natalia
                     Uczestnik

                      ” autor nie wie lub nie chce się zastanowić o czym właściwie zrobił zdjęcie i w jakim towarzystwie je chce zaprezentować” – wydaje mi się, że nie należę do tej grupy 🙂

                      Nie potrafię podać cech wspólnych zdjęć inne, poza tym że nie mieszczą się w podanych kategoriach, wg moich kryteriów, oczywiście. Przykładowo – moje porzucone na plaży worki na piasek. Nie martwa natura, ani produktowe. Abstrakcja? też nie. To co widać jest figuratywne. Reportaż z plaży? sam się uśmiechniesz.

                      Jedno zdjęcie ma różne przypisane cyfra/liczba. I to mnie myliło. Teraz rozumiem o co chodzi.

                       

                      I przy okazji chcąc się zalogować za każdym razem usuwam moje IP z listy BitNinja. Czy tak ma być?

                     • #271
                      Piotr Dębek
                      Keymaster

                       Hm, “formy geometryczne” spełniają takie dodatkowe kryterium? Czy jakaś inna nazwa?

                       Co to jest BitNinja i w którym etapie usuwasz IP? Jako żywo nie przypominam sobie, żeby był taki mechanizm Fotezji.

                       • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 years, 9 months temu przez Piotr Dębek.
                      • #273
                       Natalia
                       Uczestnik

                        Hmmm, nie wiem, rzuciłam najprostszy pomysł 🙂

                        Co do logowania teraz napisali mi, iż internet twierdzi że jestem spamerem. Jutro wstawię scrina, bo dziś wyczerpałam limit, sprawdzisz co to takiego. Wkurzające jest.

                   • #288
                    Natalia
                    Uczestnik

                     Podczas dodawania zdjęcia, przy wyborze kategorii nie wyświetla mi się abstrakcja. Nie wiem, czy tak było od początku, bo nie korzystałam z tej kategorii, a dziś miałam potrzebę 🙂

                     • #289
                      Ewa Prus
                      Uczestnik

                       Rzeczywiście, Abstrakcja wyświetla się tylko adminom 🙁 Spróbuję popatrzeć jaka może być przyczyna tego dziwnego stanu rzeczy. Póki co, mogę przenosić zdjęcia między kategoriami – które sobie życzysz wyabstrahować?

                       • #290
                        Natalia
                        Uczestnik

                         co koń wyskoczy, co koń wyskoczy 2

                         dzięki 🙂

                         • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 3 years, 8 months temu przez Natalia.
                      • #390
                       cornus
                       Uczestnik

                        Przy dodawaniu zdjęć do galerii, po wybraniu pliku, pojawia się czerwony komunikat ” naciśnij przycisk publikuj”. Zdjęcie nie pojawia się jednak w galerii, lecz zostaje zapisane jako szkic. Dopiero ponowne otwarcie okna i ponowne wciśnięcie “publikuj” zapisuje zdjęcie w galerii. To może utrudniać zamieszczanie nowych zdjęć w galerii;(

                       • #391
                        Piotr Dębek
                        Keymaster

                         Dzięki za sygnał. Właśnie zamieściłem zdjęcie w galerii i nie pojawił się ten problem. Tzn. po wciśnięciu “Opublikuj” zdjęcie zostało normalnie zamieszczone, a nie zostało szkicem. Jakieś inne okoliczności występowania problemu?

                        • #392
                         cornus
                         Uczestnik

                          U mnie ten problem występuje nadal. Niezależnie od przycisku zdjęcie jest zapisane jako szkic. Przykład jest na moim koncie. Ponowna edycja i “publikuj” wstawia zdjęcie do galerii. To może być powodem słabego ruchu na portalu.

                         • #393
                          Piotr Dębek
                          Keymaster

                           Hm, inna przeglądarka (Chrome, a nie Firefox), testowe konto z uprawnieniami użytkownika – załadowałem, działa. Mogę zasugerować wyczyszczenie cache’a przeglądarki i ciasteczek. W przeglądarce Firefox to opcja w menu – Prywatność i bezpieczeństwo – Ciasteczka i dane stron – Wyczyść dane.

                          • #394
                           cornus
                           Uczestnik

                            Przetestowałem to na Operze, Chrome i IE. System jest nowy a IE użyłem teraz po raz pierwszy. W każdej przeglądarce jest tak samo. Nie sądzę aby wyczyszczenie  przeglądarki coś zmieniło. Ciekawe jak mają inni. Mnie to nie przeszkadza, bo sobie z tym radzę, ale na portalu coś głucho:-)))

                           • #395
                            Natalia
                            Uczestnik

                             Zapisało się jako szkic. Firefox bez czyszczenia ciasteczek.

                            • #396
                             Natalia
                             Uczestnik

                              Wyczyszczenie ciasteczek nie pomogło. Wykonałam operację wskazaną przez Cornusa i opublikowało się. Gdyby nie ta podpowiedź nie wiedziałabym jak ten szkic publikować. Wcześniejsza wersja wstawiania zdjęć była lepsza 🙂 no i po polsku 🙂

                              • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 years, 11 months temu przez Natalia.
                             • #398
                              cornus
                              Uczestnik

                               Atka napisała:”Wcześniejsza wersja wstawiania zdjęć była lepsza ? no i po polsku ?”Problem pojawił się w momencie zmiany okna umożliwiającej podmianę zdjęć. Jak to opisałem można to obejść,  a możliwość podmiany zdjęcia warta jest tego:)

                              • #399
                               Natalia
                               Uczestnik

                                Bo ja wiem? ile razy podmieniałeś zdjęcie? po to powstała kategoria popraw moje ( swoje ) zdjęcie. I myślisz, że nowi, o ile się pojawią, zaczną wstawianie zdjęć od przeszukiwania forum?

                                • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 years, 11 months temu przez Natalia.
                               • #401
                                Piotr Dębek
                                Keymaster

                                 Dzięki za sygnał, udało się odtworzyć problem, pracuję nad jego rozwiązaniem.

                                 Wcześniejsza wersja wstawiania zdjęć była lepsza ? no i po polsku

                                 A aktualna wyświetla jakiś niepolski komunikat na jakimś etapie? Mogę prosić o więcej informacji? Całość powinna być w pełni przetłumaczona.

                                 A powrotu do starej wersji wrzucania zdjęć nie ma – została dawno porzucona przez producenta, błędy nie były naprawiane, dużo rzeczy nie działało, z czasem robiło się tylko gorzej i bardziej niebezpiecznie.

                                 • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 years, 11 months temu przez Piotr Dębek.
                                • #403
                                 Piotr Dębek
                                 Keymaster

                                  Wygląda na to, że udało się usunąć usterkę i teraz po publikacji fotografia się od razu publikuje – nie trzeba jej ponownie zatwierdzać ze szkicu.

                                 • #404
                                  cornus
                                  Uczestnik

                                   Sprawdziłem, działa:)

                                  • #405
                                   Piotr Dębek
                                   Keymaster

                                    Dzięki! 🙂

                                   • #406
                                    Natalia
                                    Uczestnik

                                     Nie pamiętam które miejsca były po angielsku. Na pewno nie całość, mieszanka.  Po prawej przy logowaniu wszystkie informacje były po angielsku. Teraz mam po polsku, poza ‘post dodany’ po załadowaniu zdjęcia, dalej jest po angielsku.

                                    • #409
                                     Natalia
                                     Uczestnik

                                      usiłuję 3 raz wpisać odpowiedź, nie zapisuje się

                                     • #411
                                      Natalia
                                      Uczestnik

                                       znowu kicha, nie poszło

                                      • #413
                                       cornus
                                       Uczestnik

                                        Wpisuję ten tekst jako test aby sprawdzić czy się zapisze.

                                       • #414
                                        cornus
                                        Uczestnik

                                         Zapisał się bez problemu.

                                        • #443
                                         Tomasz
                                         Uczestnik

                                          Dzień Dobry, jestem nowicjuszem na tym portalu, doczytałem o max. wadze zdjęcia ale nie wiem ile zdjęć mogę wstawić na dobę, proszę Redakcję o odpowiedź.

                                          Tomasz 1959

                                          • #444
                                           Piotr Dębek
                                           Keymaster

                                            Mile widziane jest jedno zdjęcie na dobę. Nie ma mechanizmu ograniczającego, ale prosiłbym o zachowanie rozsądku. 🙂

                                         Wyświetlanie 25 odpowiedzi wątku
                                         • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.