Jesteś tutaj: Góra 003 – dodawanie zdjęcia do galerii

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  MacLas 2 dni, 12 godzin temu.

 • Twórca
  Temat
 • #162

  Piotr Dębek
  Keymaster

  Aby dodać zdjęcie do galerii, trzeba mieć założone i aktywowane konto w serwisie Fotezja, a także być zalogowanym do serwisu. Nie ma możliwości dodawania zdjęć bez logowania i bez posiadania konta na Fotezji.

  Dodawanie zdjęć można rozpocząć z kilku miejsc, np. na stronie głównej serwisu można wybrać dwie drogi. Jedną jest pozycja w menu Moje konto -> Dodaj zdjęcie do galerii, a drugą przycisk „Dodaj fotografię” po prawej stronie tuż pod belką nawigacyjną.

  Trzecim miejscem, z którego można rozpocząć dodawanie zdjęcia do galerii jest panel użytkownika, gdzie po prawej stronie także znajdziemy przycisk „Dodaj fotografię”:

  Niezależnie od tego, którą drogę wybierzemy, każda doprowadzi nas do takiej formatki:

  Najlepiej zacząć od przycisku „Przeglądaj”, pozwalającego wybrać z dysku swojego komputera plik ze zdjęciem do zamieszczenia. Następnie musimy swojej fotografii nadać tytuł oraz przypisać ją do jednej z kategorii tematycznych (lista wyboru). Pozostałe dwa pola – Opis fotografii oraz Tagi – nie są obowiązkowe.

  Pozostaje jeszcze potwierdzenie, że mamy prawa autorskie do publikowanego zdjęcia (czyli jesteśmy autorem zdjęcia w rozumieniu prawa autorskiego) oraz akceptujemy regulamin Fotezji i już można kliknąć przycisk „Publikuj”

  Zalecamy ograniczenie wielkości fotografii do 1000 pikseli na dłuższym boku, chyba że dana fotografia koniecznie wymaga większych rozmiarów.

  Maksymalne rozmiary publikowanej fotografii to: 1600 pikseli w poziomie, 1000 pikseli w pionie i waga pliku nie przekraczająca 0,5 MB.

  To są wymiary MAKSYMALNE, co nie znaczy, że publikowane zdjęcia muszą być tak wielkie.

  Jak zmniejszyć rozdzielczość i rozmiar zdjęcia przed zamieszczeniem go w Galerii przeczytacie w artykule: https://www.fotezja.pl/jak-zmniejszac-zdjecia-do-internetu/

  UWAGA! Jeśli któryś rozmiar zdjęcia przekracza 1600 pikseli w poziomie lub 1000 pikseli w pionie albo też waga zdjęcia przekracza 500 KB, wówczas zdjęcie nie zostanie poprawnie opublikowane!

  Po opublikowaniu zdjęcia zostaniemy przeniesieni na jego stronę.

  Limit publikacji na dzień jest liczony przy kliknięciu przycisku PUBLIKUJ i nie da się cofnąć. Usunięcie opublikowanego zdjęcia nie umożliwia opublikowania dodatkowych zdjęć tego dnia.

   

   

   

 • Autor
  Opinii
 • #246

  MacLas
  Uczestnik

  Wpiszę nowy temat tu, bu tu jest o dodawaniu. A ja chciałbym dodać nowy temat na forum i albo nie wiem jak, albo nie mam możliwości.

  Poruszanie się po galerii fotezji – przeszkadza mi, że otwierając najświeższe zdjęcia i dalej wybierając pierwsze z brzegu mogę przechodzić do następnego za pomocą strzałek, mogę się również cofnąć i to jest OK. Ale żeby ocenić lub dać komentarz muszę otworzyć nowe okno i z tego poziomu nie mogę przejść do następnego zdjęcia żeby od razu je komentować. Trzeba się cofnąć, wybrać następne zdjęcie i znowu otworzyć nowe okno z możliwością komentowania i oceny. Czy można to uprościć?

  Brakuje mi też na fotezji działu porad na zapytanie, mam z czymś problem, pytam i czekam na poradę.

  • #247

   Ewa Prus
   Uczestnik

   „Ale żeby ocenić lub dać komentarz muszę otworzyć nowe okno i z tego poziomu nie mogę przejść do następnego zdjęcia żeby od razu je komentować.

   Możesz. Jak przewijasz stronę w dół, w pewnym momencie na dole pojawia się pasek, który ma na środku ikonki społecznościowe (chyba nieczynne na razie, ale one i tak są mało istotne), a po bokach strzałki do następnego i poprzedniego zdjęcia, z tytułami zdjęć.

   „Brakuje mi też na fotezji działu porad na zapytanie, mam z czymś problem, pytam i czekam na poradę.

   Masz na myśli: wstawiam zdjęcie i pytam, co jest z nim nie tak albo co należało zrobić? OK, dodamy taką kategorię. Na razie konkurs otwarty na jej nazwę, żeby była krótka i jednoznaczna 🙂

   • #248

    MacLas
    Uczestnik

    Dzięki Ewo, tak myślałem, że pewnie czegoś nie zauważyłem.

    Co do porad na zapytanie miałem na myśli techniczne problemy, w tym momencie zastanawiam się jak to jest z natywną czułością aparatu. Mój ma 200 ISO i wszystko co więcej to jest elektronicznie podbijane, bardziej zaszumione i mniej szczegółowe i to rozumiem. Ale co się dzieje kiedy mogę ustawić poniżej natywnej czułości, w moim przypadku 100 ISO, teoretycznie powinno być lepiej. Ale chyba lepiej nie jest, a skoro nie jest to po co jest taka możliwość obniżenia ISO. Co się wtedy dzieje w aparacie?

    Myślę, że techniczne pytania, jak i te odnośnie samych zdjęć mogą być kierowane do jednej kategorii, do zakładki o nazwie np. „mam pytanie”.

 • #242

  Ela
  Uczestnik

  Dziękuję Ewa, już wszystko jasne.

 • #241

  Ewa Prus
  Uczestnik

  UWAGA: USUNIĘCIE WPISU / FOTOGRAFII NIE POWODUJE ZRESETOWANIA LIMITU ZDJĘĆ DO WRZUCENIA TEGO DNIA!

 • #237

  Ela
  Uczestnik

  Cześć,

  dlaczego nie mogę dzisiaj dodać zdjęcia do galerii? Wczoraj dodałam dwa zdjęcia, ale nie miały metadanych

  więc je usunęłam i nie mogłam ich ponownie, już z matadanymi, wstawić do galerii. Ponowna próba dzisiaj bez powodzenia.

  Ela

  • #240

   Ewa Prus
   Uczestnik

   A minęły 24 godziny od wstawienia tamtych? Czy były jakieś komunikaty?

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.