Jesteś tutaj: Góra Forum dyskusyjne portalu Fotezja.pl Informacje na temat portalu Fotezja.pl 001 – Rejestracja i zakładanie konta

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Piotr Dębek 1 rok temu.

 • Twórca
  Temat
 • #72

  Piotr Dębek
  Keymaster

  Jeśli założyłeś już wcześniej konto na stronie głównej Fotezji (https://www.fotezja.pl/), to zakładanie konta masz za sobą – to samo konto działa i w Galerii Fotezji, i na Forum Fotezji. Wystarczy zalogować się w dowolnej części Fotezji, a po przejściu do następnej będzie się dalej zalogowanym i będzie można korzystać zarówno z funkcji Galerii, jak i Forum.

  Jeśli jeszcze nie mamy konta, to je zakładamy, wchodząc pod ten adres:

  https://www.fotezja.pl/galeria/rejestracja/

  Tutaj mamy formatkę, którą należy wypełnić, a w niej kolejno:

  Nazwa użytkownika – nasz identyfikator, którym będziemy się logować na Fotezję. Powinien być unikatowy i składać się wyłącznie z małych liter i cyfr – bez wielkich liter, znaków specjalnych, spacji ani podkreślników.

  Adres e-mail – adres pocztowy, którego będziemy używali w kontaktach z Fotezją. Musi być prawdziwy i poprawny, bo na ten adres zostanie wysłany mail z linkiem aktywacyjnym, niezbędnym do finalizacji zakładania konta.

  Wybierz hasło – należy sobie wymyślić hasło, jakim będziemy się logować do Fotezji. Uwaga!

  Hasło powinno mieć co najmniej 8 znaków!

  Jeśli hasło ma mniej znaków, konto nie zostanie poprawnie założone.

  Potwierdź hasło – wpisujemy jeszcze raz to samo hasło. Jeśli pomylimy się oba hasła nie będą takie same, system każe nam wpisać oba ponownie.

  Imię – imię, pod którym będziemy widoczni w serwisie Fotezja. Może to być samo imię, może być imię z nazwiskiem – jak kto woli.

  O mnie – można tu dodać kilka słów o sobie. To pole nie jest obowiązkowe, można je także wypełnić później.

  Zaznaczamy „Nie jestem robotem” („I’m not a robot”), odpowiadamy na krótki quiz upewniający system, że naprawdę nie jesteśmy robotem spamującym, a następnie wciskay przycisk Zarejestruj się.

  Jeśli wszystko powyżej wypełniliśmy poprawnie, hasła były odpowiednio długie i oba się zgadzały, a nazwa użytkownika była zapisana małymi literami i cyframi, zobaczysz taki komunikat:

  Jeszcze nie klikamy przycisku „Zaloguj się”! Komunikat powyżej informuje nas, że powinniśmy najpierw sprawdzić skrzynkę pocztową i kliknąć na otrzymany link aktywacyjny. Jeśli nie poczekamy spróbujemy się od raz zalogować, otrzymamy komunikat o błędzie.

  Po kliknięciu na mail aktywacyjny, zobaczymy okienko z kluczem aktywacyjnym i przyciskiem Aktywuj. Nic nie musimy tu zmieniać, wystarczy wcisnąć przycisk Aktywuj.

  Otrzymamy komunikat, że konto już jest aktywne i możemy się zalogować do serwisu. Poniżej znajduje się jeszcze informacja, że konto zostanie jeszcze ręcznie autoryzowane, a do momentu autoryzacji nie będziemy mogli wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami serwisu – wysyłać im wiadomości, zapraszać do znajomych itp.

  Nie musimy jednak biernie czekać na autoryzację. Możemy teraz przejść do panelu użytkownika i się tam „urządzić” – dodać zdjęcie profilowe, obrazek w tle, napisać kilka słów o sobie, a także dodać pierwsze zdjęcie do galerii. Te następne kroki opisane są w sąsiednich tematach forum.

  Miłego fotezjowania!

   

  • Ten wątek został zmodyfikowany 1 rok temu przez  Piotr Dębek.
  • Ten wątek został zmodyfikowany 1 rok temu przez  Piotr Dębek.
  • Ten wątek został zmodyfikowany 1 rok temu przez  Piotr Dębek.

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.